"מזה שנה וחצי לא חוללה מצבה בהר"

שר הדתות סיפר על השינוי הביטחוני בהר הזיתים. "אף מצבה לא חוללה בהר הזיתים מזה למעלה משנה וחצי. במקביל סיימו את בניית הגדר", אמר

חיים לב - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ז

"מזה שנה וחצי לא חוללה מצבה בהר"-ערוץ 7
מבט מהר הזיתים אל מקום המקדש
פלאש 90

במהלך דיון שנערך בוועדת הפנים בכנסת סביב מצבם של בתי העלמין סיפר שר הדתות דוד אזולאי (ש"ס) כי בשנה וחצי האחרונות לא חוללה אף מצבה בהר הזיתים.

"מועצת בתי העלמין -ירושלים לקחה על עצמה לטפל בעניין מתוך תפיסה ביטחונית וחינוכית ויוזמת מידי חודש בחודשו אירוע המביא ציבור רב אל הר הזיתים", אמר אזולאי.

בדבריו סיפר על השינוי הביטחוני בהר. "אף מצבה לא חוללה בהר הזיתים מזה למעלה משנה וחצי. במקביל סיימו את בניית הגדר בגובה של 3 מטרים ובאורך של על פני קילומטר".

שר הדתות שיבח את עבודת מועצת בתי העלמין בירושלים. "אני מכיר ומוקיר את הפעילות שהם עושים. רק מי שמכיר, יודע להעריך. במעמד זה, אני חייב להודות להנהלת מועצת בתי העלמין בראשות הרב הלל הורוביץ על עשייתם התמידית. מועצת בתי העלמין ירושלים מנהלת בתבונה רבה את כל מערך הקבורה של העיר ירושלים- הר המנוחות, הר הזיתים ובית הלווית שמגר".

במהלך ישיבת הוועדה, קרא שר הדתות אזולאי לשר התחבורה ישראל כץ לדאוג להפעלת קווי תחבורה ישירים משכונות העיר ירושלים להר הזיתים. "יש להפעיל קווים בתדירות גבוהה לרווחת הציבור הרחב החפץ לפקוד את ציוני מרנן ורבנן גדולי ישראל זיע"א ואת קברי בני משפחותיהם".