יש תחליף לנתניהו

במקום לחזור אל נתניהו כמו אישה מוכה אל בעלה המכה, יש להחליף אותו בראש ממשלה ישר, ערכי ולא מפוחד. דעה

יעקב כ"ץ (כצל'ה) , כ"א בסיון תשע"ז

יש תחליף לנתניהו      -ערוץ 7
כצל'ה
פלאש90

'ידיעות אחרונות' לא חשש לפרסם מוסף מיוחד לרגל 50 שנים למלחמת ששת הימים, ובמרכזו סקר שערכה מינה צמח על עתידם של ירושלים המאוחדת, יו"ש ורמת הגולן.

עולה מן הסקר שרוב יהודי מוחלט חפץ בהישארותנו לנצח, בכל הסדר, ביישובים היהודיים שהוקמו במהלך 50 השנים האחרונות ביו"ש. רוב מוחלט של תושביה היהודים והערבים של ישראל אינו מאמין שניתן וצריך להגיע להסכם עם ערביי יו"ש.

ב'מקור ראשון' פורסם לפני כשלושה שבועות מאמר תחת הכותרת "50 שנה לאיחודה ושחרורה של ירושלים, ועשר שנים להקפאה של נתניהו".

המאמר והסקר, שניהם מסקרים את הניגודיות במתרחש בירושלים וביו"ש: מחד - הקפאה מכוונת על ידי נתניהו, ומאידך - מאמצים של העוסקים במלאכת הקודש ובראשם זמביש, משה מרחביה, יוסי דגן, הרב אליעזר מלמד, מלאכי לוינגר, אבי נעים ועוד, המבקשים למצוא פתרונות בנייה למרות גזירותיו של נתניהו.

בעשר השנים האחרונות, כתוצאה מההקפאה הכמעט מוחלטת של הבנייה בשכונות היהודיות במזרחה של ירושלים, עזבו את עיר בירתנו כמאה אלף יהודים.

מעלה אדומים, בעקבות ההקפאה בעיר, הפכה להיות מעיר צעירה ותוססת לעיר עייפה ומזדקנת.

בעקבות ההרס שגרם לשכונת האולפנה ובתי דריינוף בבית אל, הבטיח נתניהו לרב היישוב הרב זלמן מלמד שליט"א בניית 300 יחידות דיור. נתניהו מעכב את שיווקן של דירות אלו כבר חמש שנים.

קשה להאמין שראש ממשלה יהודי אינו מתיר לתכנן ולבנות בשכונות הירושלמיות וביישובים יהודיים חוקיים בעלי תב"ע (תוכנית בניין ערים) מאושרת.

התנהגותו של נתניהו מוזרה. לפני 21 שנה, בהיבחרו לראשות הממשלה, דרש שכל בנייה ביו"ש ובמזרחה של ירושלים תקבל את אישורו, ואף העביר החלטת ממשלה כזו (החלטה מספר 50).

יש שיאמרו שנתניהו זהיר, ויש שיאמרו שנתניהו סובל מתחושת פחד, כאשר הוא זה שיוצר את הפחדים לעצמו. זה מנהגו גם עם הסובבים אותו: פחד מתמיד שמישהו יחטוף מידיו את ההנהגה.

נתניהו כישרוני, אינטלקטואלי, כריזמטי וורבאלי. בתכונות אלו מצליח נתניהו לסובב את כולם, גם את התמימים שבראשי יש"ע. פגישתם של ראשי יש"ע עמו בשבוע שעבר והזחילה לזרועותיו מזכירה לנו את שובה החוזר ונשנה של אישה מוכה אל בעלה, כשהכול יודעים שלא היה ראש ממשלה בישראל שהתעלל בתושבי יו"ש כמוהו.

כמו בגלות, זוחלים הם אל הפריץ או הנציב אשר יהיה בימים ההם, מהללים ומשבחים אותו.

יש תחליף לנתניהו בתוך המחנה הלאומי. כץ, ארדן, לוין, אלקין - יכולים להחליף את נתניהו. אולי אינם כריזמטיים כמותו, אבל הם אמינים יותר, בעלי ניסיון וישרים.

מגיע לעם ישראל ראש ממשלה ישר, נאמן, אידיאליסט ודובר אמת שאינו מפוחד.

הכותב הוא יו"ר מועצת המנהלים של קבוצת ערוץ 7, לשעבר יו"ר האיחוד הלאומי