חננאל דורני
חננאל דורני צילום: משפחת דורני

ראש מועצת קדומים, חננאל דוראני, פרסם היום (חמישי) פוסט בפייסבוק, בו הוא יוצא נגד מדיניותם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן בנושא הבניה ביו"ש.

"אתמול פורסמה תכניתם המסוכנת של נתניהו וליברמן לבניית 14,000 יח"ד על שטחי c להרחבת העיר קלקיליה, וזאת, לאחר שבשבוע שעבר נתניהו התעלם מהחלטת הקבינט וניפה בהינף עט מאות יחידות דיור שנועדו להיבנות בתוך השטח הבנוי הקיים. פשוט מחק אותן מהרשימה שהגישו לו גורמי ההתיישבות.

סך הכל אושרו לתכנון כאלפיים יח"ד מתוך ה-5,000 שההתיישבות העלתה. נוסף על כך, מתוך אלפי יח"ד המוכנות לשיווק ע"י משרד השיכון, הרי שבהוראת ראש הממשלה לא שווקה אף לא יחידת דיור אחת, כולל לא הדירות בבית אל שבהתייחס אליהם היו הבטחות מפורשות של ראש הממשלה.

הוצאת התכניות על ידי ראש הממשלה בוצעה במתכוון ברגע האחרון, שכן הרשימות למועצת התכנון העליונה היו חייבות להיסגר באותו ערב ולא ניתן היה להשפיע עוד על סדר היום.

אז הנה לנו 'דאגה להתיישבות' - 14,000 יח"ד ל-50,000 תושביה הערביים של קלקילה לעומת פירורי דירות להתיישבות היהודית המונה קרוב ל-500,000 תושבים. כך שומרים ודואגים נתניהו וליברמן להתיישבות היהודית. סיסמאות נבובות!

זוהי פשיטת רגל מוסרית. קידום תכניות בניה לערבים שממילא בונים בשטחי A ו-B ללא הבחנה וללא כל פיקוח, כאשר את הבניה עבור האוכלוסיה היהודית ממשיכים לתת במשורה או לא לתת בכלל.

בפגישתנו עם ראש הממשלה בשבוע שעבר, כרגיל, הוא הילך קסמים על חלק מעמיתיי, מחזר עבורם יחידות דיור שאושרו כבר בעבר ובחר להתרכז בתשתיות ולא בבניה.

אז האם אכן הפגישה שלנו עם ראש הממשלה היתה פגישה טובה או עוד סבב של זריית חול בעיניים? התשובה ברורה! ולמי מאיתנו שאמר שהדברים ייבחנו במעשים ולא בדיבורים, מה זה אם לא העדר מעשים?!

אמרתי לעמיתיי שלא יתכן שאנו, ראשי הרשויות, נשב בשקט ונעודד את ראש הממשלה מהיציע, בזמן שהשרים לוין, ישראל כץ, בנט ושקד מותחים ביקורת על היקפי אישורי הבניה האחרונים. הם מבינים היטב את מה שאנו לא מבינים או מתעקשים שלא להבין. אני תמה האם הגיוני שנהיה משמאל לשרים?!

מסתמן שהממשלה הלכאורה ימנית לאומית בוחרת לבנות את העיר רואבי, להרחיב את קלקילה ובמקביל ממשיכה להקפיא מרצון את הבניה ביהודה ושומרון, ואין פוצה פה ומצפצף.

ראש מועצת בית אל יתייצב בשבוע הבא מול משרד רוה״מ ויפגין נגד הפרת ההבטחה לבניית 300 יחידות הדיור שהובטחו כנגד בתי האולפנא. אני אהיה שם לצידו. רוב ראשי הרשויות ביו״ש חושבים בינתיים שהכל בסדר....."

שי אלון: החלטנו לשבור את הכלים

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו