מכבי ת"א הודיעה: בלאט לא יגיע

אחרי שנראה כי המאמן האמריקא-ישראלי ישוב לשורות הצהובים מת"א שנחלו אכזבה גדולה מאז עזב, הודיעה הקבוצה מת"א - בלאט יישאר בטורקיה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ז

 בלאט. פוטר מקליבלנד
בלאט. פוטר מקליבלנד
צילום: רויטרס

אחרי ההדחה בפעם השלישית ברציפות מגמר הפיינל-פור של ליגת העל הישראלית, היסטוריית שפל עבור המועדון הצהוב מתל אביב, קיוו אלה לבצע מהפכה בסגל הקבוצה החל מעמדת המאמן וכלה באחרון השחקנים.

בצעד ראשון הודיעו במכבי כי ישיבו לעמדת המאמן הראשי את מי שנחל הצלחה גדולה בקבוצה, המאמן האמריקאי-ישראלי דייויד בלאט.

כזכור, בלאט זכה עם המכבים מתל אביב באליפות האחרונה שלהם, כשאל תואר האליפות הוסיף גם אליפות אירופה וזכיה בגביע המדינה, ולמעשה היה למאמן האחרון שהצליח במדי התל אביבים.

לאחר שעבר בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA שם אימן את סגנית האלופה קליבלנד קאבלירס וממנה פוטר באמצע עונתו השניה שם, עבר בלאט לאמן את דרושפאקה הטורקית ששיחקה העונה ביורוליג והעמידה תקציב עתק בכדי לזכות באליפות אירופה כבר בעונתה הראשונה במפעל הבכיר ביותר בכדורסל האירופי.

גם בדרושפאקה הצליח בלאט בניגוד לכל הציפיות כשהגיע עם הקבוצה לשלב רבע גמר המפעל.

לאחר שהספונסר הראשי של הטורקים עבר לאלופת אירופה, פנרבחצ'ה/אולקר הטורקית, ונקלעה דרושפאקה לבור תקציבי כמו גם העובדה כי לא תופיע במפעל היורוליג הבכיר העונה, רצה בלאט לשוב לטופ של הכדורסל האירופי וניהל באחרונה משא ומתן מול המכבים מת"א.

לאחר שפורסם כי בלאט ומכבי הגיעו לסיכום על תנאיו, היה צריך המאמן להשיג את השחרור מהטורקים ללא פיצוי המגיע להם, אך לצערו ולצער המכבים מת"א כשל במשימה ובמכבי הודיעו כי בלית ברירה המאמן יישאר בטורקיה בעוד הם יחפשו לעצמם מאמן אחר שישקם את ההריסות של שלוש השנים האחרונות.

המועמד המוביל - נבן ספאחיה שכבר אימן ב-2006 את המכבים מת"א בהצלחה יחסית.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il