מהלך חדש יישפר את השירות בבתי החולים

נחתמו הסכמי התחשבנות בין שלוש קופות חולים לבין חטיבת המרכזים הרפואיים של משרד הבריאות. ליצמן: ''המילה האחרונה עדיין לא נאמרה''.

ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

שלוש קופות החולים - שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות וקופת חולים לאומית, חתמו על הסכמי התחשבנות לשלוש השנים הקרובות בבתי החולים הכלליים והגריאטריים.

בחודשים האחרונים נערך משא ומתן בין חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות לבין ארבע קופות החולים לצורך חתימה על הסכמי התחשבנות. נכון להיום נחתם הסכם עם שלוש מהן.

במשרד הבריאות אומרים כי ''ההסכם עם הקופות מהווה מהלך אדיר בהתייחס למערכת הבריאות בישראל בכך שתשפר את המענה שניתן למבוטחים במרכזים הרפואיים הממשלתיים ויאפשר ממשק עבודה משתף יותר עם קופות אלו ושירות טוב יותר לאזרח על ידי הרחבת אפשרויות הבחירה ושמירה על רצף הטיפול.

"חידוש נוסף וחשוב הוא שלראשונה, יכללו הסכמים אלה, מעבר לסעיפים הכלכליים גם סעיפים רפואיים טהורים שמטרתם שיפור השירות הרפואי שניתן למטופלים ברצף הטיפולי שבין בתי החולים לקופות החולים וזאת מתוך ראיית המטופל במרכז מוטיב מרכזי במדיניות משרד הבריאות", הוסיפו במשרד.

המשא ומתן מהתקיים באמצעות צוותים שמינתה החטיבה וכללו נציגים מבתי החולים ואנשי החטיבה.

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר ״אני שמח שהקופות ובתי החולים בעבודה משותפת עם החטיבה הגיעו להסכמה ואני שמח שההסכם נחתם. עדיין לא נאמרה המילה האחרונה ובעזרת ה' גם נחתום על ההסכם עם הקופה הרביעית".

מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב הוסיף, "מברך את החטיבה הממשלתית לבתי חולים על פעולה אפקטיבית בשיתוף פעולה מלא עם הקופות שמהווה דוגמא לערך המוסף של החטיבה".