ועדת השחרורים תדון בבקשת אולמרט

ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר תתכנס היום לדיון בבקשתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לקיצור עונש המאסר שהוא מרצה בשליש.

ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ז

ועדת השחרורים תדון בבקשת אולמרט-ערוץ 7
אהוד אולמרט
צילום: אמיל סלמן, פלאש 90

בקשתו של אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר, להפחתת שליש מעונש המאסר שהוא מרצה, תידון היום בוועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר.

הדיון יתקיים היום (ראשון) בצל הפשיטה המשטרתית שביצעה המשטרה במשרדי הוצאת 'ידיעות אחרונות', מהלך הזוכה לביקורת קשה, אך עם זאת מעיד לכאורה על פגם משמעתי בהתנהלותו של אהוד אולמרט.

נזכיר כי אולמרט חשוד בהכללתם של פרטים חסויים בספר שהוא כותב. המשטרה פשטה על ההוצאה לאור והחרימה חומרים שונים. על פי טענות ב'ידיעות אחרונות' בין השאר מדובר בכתבי יד של ספרים שכותבים העיתונאי בן כספית על בנימין נתניהו ושר הביטחון לשעבר משה יעלון, וזאת במגמה לבחון קשר בין המידעים המובאים בכתבי יד אלה לליקויים בהתנהלותו של אהוד אולמרט. במשטרה מנד, טוענים כי כתבי יד אלה או אחרים לא נלקחו.

הביקורת על התנהלותה של המשטרה ממוקדת בהחלטה לפשוט על ההוצאה לאור זמן קצר בטרם מתכנסת ועדת השחרורים, כאשר מהלך הפשיטה נראה לכאורה כמבקש להשפיע על החלטת הוועדה. המשטרה ביקשה לטעון כי אולמרט עבר עבירת משמעת, על אף שלכאורה העביר את החומר שכתב רק לגורמים הרלוונטיים בהוצאה לאור, וזאת בהתאם להסכמות המוקדמות עמו.

בבית המשפט נדחתה מכל וכל בקשת המשטרה לדון בטענות אלה נגד אולמרט. השופטת טענה כי אם אכן מדובר בעבירת משמעת הרי שהמשטרה מוזמנת להגיש תביעה נגד אולמרט ולא לנסות ולהשפיע על ההחלטה אותה צפויה וועדת השחרורים לקבל.