כפתורים במקום שרוך

בתום תהליך שארך כחצי שנה עוצבה "חולצת תנועה" חדשה בתנועת אריאל עבור בנות התנועה, המותאמת לצרכיהן משלל בחינות.

ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ז

כפתורים במקום שרוך   -ערוץ 7
כפתורים במקום שרוך. החולצה החדשה
צילום: באדיבות המצלמות

תנועת הנוער 'אריאל' חושפת את חולצת התנועה החדשה, אשר עוצבה במסגרת תחרות עיצוב אופנה בה נטלו חלק מעצבות דתיות.

השינויים בחולצת התנועה החדשה ניכרים היטב. בד החולצה הוחלף לבד כותנה נושם ואוורירי ובמקום השרוך המסורתי נתפרו בחולצה כפתורים, כך שאין בעיית צניעות וניתן ללבוש את החולצה גם ללא שכבות נוספות.

גזרת החולצה מותאמת למבנה הגוף הנשי ושאר המוטיבים העיצוביים מעמידים את החולצה בשורה אחת עם האופנה העדכנית ועם סגנון הרווח היום בחנויות הבגדים.

בתנועה מספרים, כי גיבוש החולצה החדשה ארך כחצי שנה במהלכה התקבלו פניות רבות והוגשו דגמים שונים מאנשי מקצוע ומעצבות פרטיות בתחום האופנה.

הצוות בהנהלה שהופקד על התהליך בחר לאחר סבב דיונים שני דגמים מובילים של המעצבות רבקה קליין ושחר יואל. הדגמים שהציגו אלמנטים אופנתיים ומוטיבים שונים אוחדו בשלב הסופי להשגת התוצאה הנוכחית המהווה "תוצאה אידאלית" להגדרת צוות הבחינה בהנהלת התנועה.

לצד פרס כספי שהוענק למעצבות האופנה רבקה קליין ושחר יואל, בתנועת 'אריאל' מבקשים לשבח את פועלן והיותן שותפים לצעד ההיסטורי שישפיע כבר בקיץ הקרוב על המדריכות וקומנריות. כמו כן, בתנועה יוצאים בקריאה לשאר התנועות ללכת בעקבותיה ולספק חולצה צנועה יותר ונוחה יותר - ״זה מגיע להן ואין שום סיבה שזה לא יקרה".

מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, יוסי ורדי, אמר "החולצה הינה תוצר של הקשבה לצרכים בשטח. התנועה שהינה בית חינוך לערכים עושה זאת לא רק באמצעות פעולות לאורך השבוע, סמינריונים ומסעות אלא גם באמצעות מימוש הערכים במציאות".

ראש תחום בנות בתנועת אריאל, נאווה הרשקוביץ, אמרה "בימים אלה בהן יש טשטוש ובלבול במושגים ובהבחנות בין המינים, אנחנו שמחים לתת מקום וביטוי לייחוד של הנשים ולחשיבות של המראה והייצוגיות של כל חברה בתנועה בצורה מכובדת, נשית וצנועה גם יחד".

שירה מולדובן, קומנרית בסניף שעלבים בתנועה, סיפרה לאחר שלבשה את החולצה החדשה כי ההתרגשות שאחזה בה הייתה עוצמתית, "זו באמת חולצה אלגנטית, צנועה, בגזרה נשית ויפה. מעבר לכך היא נוחה פלאים לתפקוד יומיומי. מרגישה שזכיתי להיות מאלו שלובשות את החולצה".