ריבלין בשער שכם
ריבלין בשער שכםצילום: מארק ניימן/ לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הגיע הבוקר (שני) לזירת הפיגוע בשער שכם, בו נרצחה לוחמת מג"ב רס"ר הדס מלכא הי"ד.

במהלך ביקורו נפגש הנשיא עם הלוחמים וקיבל מהם תדרוך על המתרחש במקום.

"תודה לכם יקיריי", אמר הנשיא לחיילים, "אנו מפקידים שומרים על חומות ירושלים כבר אלפי שנים, כל דור ודור. אנו נמצאים כאן מתוך הצורך לאפשר לכל האזרחים להלך חופשיים בירושלים ללא פחד. גם אם יש איומים אתם עומדים וניצבים מולם כפי שעמדו קודמיכם".

"עברו בסך הכל 50 שנה מאז שהייתי בין הלוחמים ששחררו את ירושלים ואחריי המשיכו הדורות להגן על ירושלים וכך יעשו גם ילדיכם. באתי היום להודות לכם פעם נוספת. השמירה שלכם מאפשרת גם את הצורך לאפשר תנועה חופשית בירושלים לכל האזרחים".

הנשיא הוסיף "הטרור רוצה שננקוט פעולות שישבשו את החיים בירושלים וכשאתם לוקחים סיכונים כדי לאפשר את פתיחתה של ירושלים לכל המבקרים בה, לאזרחים ולחיים בה, זה הדבר הכי חשוב כי ירושלים היא מיקרוקוסמוס, היא זעיר אנפין ליכולת שלנו לקיים כאן את חיי השגרה בירושלים שהיא כל כך עדינה וממקדת כל כך הרבה תשומת לב. לוחמות ולוחמים, אני מבקש לומר לכם תודה. אתם איתנו, כל הזמן בלבנו. כל הכבוד על עבודתכם וכל הכבוד לכל שומרי חומות ירושלים לדורותיהם".

בטרם לכתו ביקש הנשיא מהלוחמים והלוחמות להילחם גם בשגרה והדגיש: "בשגרה לפעמים מאבדים קצת את הריכוז. שגרה יכולה להטעות את כולנו".

לאחר שנפרד מן הלוחמים והלוחמות, הוציא צוות בית הנשיא מן הרכבים ארגזים עמוסי עוגת שוקולד באדיבות נחמה והנשיא הפציר בהם להקדים ולחטוף פרוסה לפני שהכול נעלם. "מי שיצליח, מובטח לו יום מוצלח יותר, האמינו לי יקיריי", אמר הנשיא.