בנט: נאבק על הבנייה ושמירת ירושלים

שר החינוך נפתלי בנט הצהיר בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי כי מפלגתו תיאבק על הבניה בירושלים, ופירט את תכנית החומש לאוניברסיטת אריאל

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה בסיון תשע"ז

שר החינוך נפתלי בנט פתח בצהריים (שני) את ישיבת סיעת הבית היהודי בהתייחסות לסוגיית הבניה בירושלים והחוק לשמירה על אחדות ירושלים.

"כשם שהצלחנו לנווט את מדיניות הממשלה בסוגיית המנהרות בצוק איתן, במניעת שחרור מחבלים, בשידרוג עבודת הקבינט באימוץ ועדת עמידרור, בשינויים בבית המשפט העליון, ובחוק ההסדרה, כך אנחנו ממשיכים ומצליחים גם בימים אלו להיות עמוד השדרה הלאומי של ממשלת ישראל, והפעם - בשמירה על ירושלים", אמר בנט.

"אנחנו פועלים מול ראש הממשלה על מנת לשחרר את הבנייה בבירת ישראל. דווקא לנוכח ההקפאה בירושלים, אנחנו הֵנחנו אתמול את הצעת החוק לירושלים מאוחדת על מנת לבצר את מעמד הבירה.
הבסיס לשלום הוא ירושלים מאוחדת", הדגיש יו"ר הבית היהודי.

לדבריו, "חשוב שהעולם יבין שירושלים מאוחדת זאת נקודת הפתיחה וככה נחסוך לעצמנו הרבה אי הבנות אנחנו נמשיך לפעול יחד עם ראש הממשלה כדי להוביל למדיניות ביטחון לאומי אחראית ונקפיד שהממשלה תמשיך ליישם את מדיניות המחנה הלאומי שאותה אנו מובילים בהצלחה".

בהמשך לדיון הציבורי בסוגיית הבניה בקלקיליה אמר בנט, "אני מבקש לומר משהו חשוב על הדרך שבה מתקבלות החלטות על ידי הדרג המדיני: כחלק מהפקת הלקחים ממבצע צוק איתן ומתוך אחריות לאומית לביטחון ישראל עלינו להקפיד על כך שדיוני הקבינט יהיו מעמיקים, סדורים, על כל המידע והחלופות. נמשיך להקפיד על כך בין אם מדובר במנהרות ובין אם מדובר על החלטה על בנייה נרחבת בקלקיליה - בשני המקרים מדובר בהחלטות עם משמעויות ביטחונית ומדיניות ולכן העסק צריך לעבוד בצורה טובה".

לקראת סיום דבריו סיפר בנט, "בסוף החודש אגיע לאוניברסיטת אריאל לטקס הנחת אבן פינה לבניין מדעי הבריאות והרפואה. אנחנו גאים על כך מאוד. שמחתי לשמוע שראש הממשלה יגיע גם הוא לטקס.
אנחנו מקדמים בכל הכוח את הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל. המהלך של הקמת הפקולטה לרפואה באריאל מתווסף לתכנית החומש שאני מוביל באריאל שבסופה שטח האוניברסיטה כמעט יוכפל מ-60 אלף מ"׳ר ל-104 אלף מטר מרובע".

לדבריו, "זהו מהלך משמעותי שמצד אחד יחזק מאוד את האוניברסיטה באריאל, ומצד שני יתרום תרומה משמעותית ללימודי הרפואה בישראל, מפני שכבר היום יש מחסור ברופאים. ישראל זקוקה לעוד רופאים ובמקום לשלוח סטודנטים ללמוד רפואה במזרח אירופה בהון עתק, אנו נדאג שהם יוכלו ללמוד כאן בארץ".