הפתח' מבהיר: המחבל משער שכם – משלנו

בעוד דאע"ש והחזית העממית מכריזים על לקיחת אחריות לפיגוע הרצחני בשער שכם, בתנועת הפתח' מתהדרים בהשתייכותו של אחד המחבלים אליהם.

תגיות: פתח'
שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ז

שער שכם
שער שכם
צילום: משטרת ישראל

אם יש מישהו בישראל תהה מדוע ברשות הפלשתינית לא מגנים את הפיגוע בו נרצחה סמ"ר הדס מלכא הי"ד בשער שכם שבירושלים, הרי שכעת מתברר כי מעבר להקפדה הפלשתינית שלא לגנות פיגועים בפיגוע המדובר הסיבה היא השתייכותו של אחד המחבלים שביצעו את המעשה – תנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן.

חוקרי מכון ממר"י מדווחים כי תגובתה של תנועת הפתח' לפיגוע הייתה גינוי של מות שלושת המחבלים מבצעי הפיגוע, תוך התעלמות מוחלטת מנסיבות האירוע. כמו כן מדווח כי בחשבונות הפייסבוק של התנועה פורסמו מודעות אבל למחבלים.

במודעה בחשבון הפייסבוק של פתח' בדיר אבו משעל, נטען כי המחבל אוסאמה אחמד עטא הוא פעיל התנועה; חשבון הפייסבוק הרשמי של תנועת הפתח' פרסם הבהרה מצד בני משפחתו של עטא, לפיה הוא אכן השתייך לתנועת הפתח'.

כל זאת במקביל להודעות הן של דאע"ש והן של החזית העממית ולפיהן כל אחד מהארגונים הללו לוקח על עצמו אחריות על האירוע. את ההודעות הללו פרסמו שני הארגונים בכלי התקשורת שלהם.

באשר לגינוי הרש"פ את מות שלושת המחבלים נכתב בהודעת הארגון, כזכור ארגונו של אבו מאזן, כי "תנועת פתח' מגנה את מעשי הכיבוש שרצח שלושה בחורים בירושלים". התנועה קוראת בהודעתה לקהילה הבינלאומית "להעניק הגנה לפלסטינים חסרי הנשק" מול ישראל הנוקטת, לדבריה, צעדי הסלמה.