ג'ראד קושנר
ג'ראד קושנרצילום: רויטרס

שליחו המיוחד של הנשיא האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, ייפגש היום (שלישי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ומחר יצא לרמאללה לפגישה עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

בשתי הפגישות יציע גרינבלט למנהיגים להכריז בתוך זמן קצר על חידוש המגעים המדיניים ביניהם, באמצעות ועידת פסגה בוושינגטון שתיערך בחסותו של הנשיא טראמפ בסוף הקיץ.

לצד גרינבלט יתווסף שחקן חיזוק משמעותי שינחת כאן מחר, חתנו של הנשיא האמריקני, ג'ראד קושנר. מטרת בואו היא להראות לצדדים עד כמה גדולה חשיבות חידוש המגעים בעיני האמריקנים.

ישראל כבר הציגה מספר מחוות כלפי הפלסטינים, על פי בקשה אמריקנית. אחת מהן היתה מתן אישור לבניית 14,000 יחידות דיור בקלקיליה, על חשבון שטחי C. הצעה זו עוררה זעם רב בממשלה, ונראה כי היא תישקל מחדש ותובא שוב לדיון בקבינט.

גרינבלט בכותל המערבי, אתמול

במקביל, פורסם במספר כלי תקשורת מערביים, כי מדינות ערב המתונות יסכימו לבקשת ארה"ב, לעשות צעד ראשון בנרמול היחסים עם ישראל, עוד לפני שיתחדש המשא ומתן עם הפלסטינים. אם תחול התקדמות בפגישות הראשוניות, יישארו כאן השניים למספר ימים וידלגו בין הצדדים.

בבית הלבן אומרים כי השניים נכונים להישאר כאן לביקור משמעותי, משום שהם יודעים שכדי לשכנע את הצדדים, הם יזדקקו לפגישות רבות בירושלים וברמאללה.

אמש, תקף ראש הממשלה את יושב ראש הרשות הפלסטינית בחשבון הטוויטר שלו, בעקבות החלטת הפלסטינים להקים כיכר על שמו של מחבל.

"אבו מאזן אומר לעולם שהוא מחנך את הילדים הפלסטינים לשלום, אך מדובר בשקר. העובדה שהוא קרא לכיכר נוספת על שמו של רוצח המונים, מלמדת את הצעירים הפלסטינים שלגיטימי לרצוח ישראלים. זה לא שלום, אלא ההיפך", כתב נתניהו.

"הפסק להרעיל את הפלסטינים הצעירים, חנך לשלום ולא לטרור", כתב נתניהו כשהוא פונה לאבו מאזן.