צו המעצר
צו המעצר צילום: דוברות

שירות הביטחון הכללי מסר היום (שלישי) צו מעצר מנהלי לא', נער שנחקר בשבוע האחרון בשב"כ בחשד למעורבות באירועי ''תג מחיר'', וזאת חרף העובדה שבית המשפט המחוזי בלוד קבע שיש לשחרר את הנער כי אין נגדו חשד סביר.

תחילתה של הפרשה לפני כשבוע, עת נעצרו תשעה צעירים מ''נוער הגבעות'' בדירה בירושלים. א' וצעיר נוסף הועברו לחקירת שירות הביטחון הכללי ובית המשפט התיר לפרסום כי הם נחשדים בעבירות על רקע לאומני.

ביום ראשון קבע בית משפט השלום בראשון לציון כי החשד הסביר נגד א' לא התחזק במאומה מיום מעצרו והורה לשחררו למעצר בית בן יומיים.

אלא שהמשטרה והשב"כ ערערו על ההחלטה לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד ובדיון שהתקיים אמש ''שלפו'' טענה חדשה לפיה א' נעצר יחד עם בחורים אשר היה אסור לו ליצור עמם קשר. פרקליטו עורך הדין איתמר בן גביר הציג בדיון החלטות שחרור רבות, בין היתר של הנערים האחרים שנעצרו בדירה ושוחררו, ובסופו של יום בית המשפט המחוזי הורה על שחרורו של א'.

היום בשעות הצהריים מסרו נציגי השב"כ לא' צו מעצר מנהלי לחודשיים החתום בידי שר הביטחון אביגדור ליברמן.

עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של א', אומר כי "שר הביטחון והשב"כ חצו קווים אדומים ועשו מעשה שלא יעשה. כאשר בית משפט השלום הורה על שחרור של מרשי וקבע שאין ראיות ושופטת בית המשפט המחוזי חזרה על הקביעה והסבירה שאין כל חשד נגד מרשי ולאחר שהפסידו שברו בשירות הביטחון הכללי את הכלים ופוגעים במרשי בלי משפט ללא הוכחות וראיות".

בן גביר הוסיף, "מדובר בצעד מחפיר. ליברמן כנראה סבור שאנחנו במשטר ק.ג.ב. וכולי תקווה שבית המשפט לא יאשר את הפארסה הזאת שנועדה לעקוף החלטות שופטים שקבעו שאין כל חשד נגד מרשי".