םסטיבל האופרה בעכו
םסטיבל האופרה בעכוצילום: ציבקר

האופרה הישראלית חוזרת לחצרות האבירים בעכו לסוף שבוע של מוסיקה קסומה.

באירוע יושמעו בין היתר: 'יוליוס קיסר במצרים' מאת גיאורג פרידריך הנדל, 'תוצרת הארץ' – מופע מחווה לשירים האהובים של אריק איינשטיין בביצוע סולני האופרה הישראלית עם הזמר מיקי גבריאלוב.

פסטיבל האופרה בעכו העתיקה יתקיים זו השנה הרביעית במצודה הצלבנית של העיר עכו, המוכרת כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. החיבור הייחודי בין המוסיקה הנפלאה, ההפקות הייחודיות לפסטיבל בחצר המצודה ואולמות האבירים המרהיבים ביופיים יוצר חוויה יוצאת דופן.

לדברי הבמאי, תומר זבולון, "המבצר הצלבני בעכו שהוקם במאה ה-12 משתלב בסיפור האופרה שהוא בעצם סיפור אוניברסלי ועל זמני על כוח, פוליטיקה, אלימות ואולי סוג של הרמוניה ושלום לקראת סופה של האופרה".

יוליוס קיסר ביקר בעכו בדרכו למצרים בשנת 47 לפנה"ס ותושבי עכו החלו לספור את מועדיהם לפי ביקור זה. ישנו רחוב בעיר העתיקה הקרוי עד היום רחוב 'יוליוס קיסר'.

עוד בפסטיבל- תוצרת הארץ

במופע 'תוצרת הארץ' יבצעו סולני האופרה הישראלית, בניהולו המוסיקלי של דוד זבה, עיבודים מיוחדים לשירים האהובים של אריק איינשטיין שהפכו לנכסי צאן הברזל של הזמר הישראלי. בין השירים שיבוצעו: "עטור מצחך", "סע לאט", "למה לי לקחת ללב" ,"אמא אדמה", "הבלדה על יואל משה סלומון", "יש בי אהבה" ועוד. במופע ישתתף אמן אורח מיוחד - מיקי גבריאלוב.

משרד התיירות באמצעות החברה לפיתוח עכו העתיקה ומשרדי ממשלה נוספים השקיעו מעל למעלה מחצי מיליארד ₪ בשיקום העיר העתיקה ובחידוש הפאר ההיסטורי של עכו. תודות להשקעה זו יכולים הבאים בשערי הפסטיבל ליהנות משפע אפשרויות הבילוי שמציעה העיר עכו בנוסף לצפייה במופעי האופרה.

מיזם אוצרות הגליל הוא מיזם פילנטרופי של רעיה שטראוס בן דרור, שמטרתו להביא לקפיצת מדרגה בתחום התיירות בגליל המערבי. אתר האינטרנט והאפליקציה של אוצרות הגליל מרכזים עבור באי הפסטיבל את אפשרויות הבילוי ומסלולי הטיול המגוונים בעכו ובגליל המערבי, במטרה לאפשר לכל אחד לתכנן חופשה בהתאמה אישית.