"הפכו מיטות ויצאו בידיים ריקות"

אמו של אליה נתיב מיצהר, המצוי במעצר מנהלי, תיארה הבוקר: "דפיקות אימה על הדלת, חיטטו בארונות. היינו בהלם".

ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ז

"הפכו מיטות ויצאו בידיים ריקות"-ערוץ 7
צו המעצר המנהלי
צילום: דוברות

אמו של אליה נתיב מיצהר, היהודי היחיד המצוי במעצר מנהלי של שב"כ לאחר שבית המשפט החליט לשחררו, טוענת כי לבנה אין קשר לאירועים ''תג מחיר''.

"הילד משוחרר לחופשי, דופקים בדלת אומרים: 'חבר'ה - צו מנהלי'. ואז היינו בהלם. אנחנו עברנו פשיטה לילית, דפיקות אימה על הדלת, חיטטו בארונות, הפכו מיטות - יצאו בידיים ריקות. אין לנו שום דבר שקושר אותנו, את אליה, לאיזשהו מעשה", אמרה האם לגלי צה"ל.

עורך דינו איתמר בן גביר אמר כי ההתנהגות של שר הביטחון והשב״כ - מבזה את הדמוקרטיה: "ההתנהגות של שירות הביטחון הכללי ושר הביטחון אביגדור ליברמן זו שערוריה שאין כדוגמתה. בלי משפט, בלי הוכחות, בלי ראיות - ככה מתנהלים ברוסיה של פוטין".

משב"כ נמסר בתגובה: "אליה נתיב הוא פעיל קיצוני הנמנה עם נוער הגבעות, המעורב בפעילות אלימה כלפי רכוש תוך סיכון חיי אדם".

אביו של אליה תקף אמש את החלטת גורמי הביטחון לעצור את בנו. נזכיר כי הנער נעצר במעצר מנהלי חרף העובדה שבית המשפט המחוזי בלוד קבע כי יש לשחרר את הנער מאחר שאין נגדו חשד סביר.

"היה לנו אתמול ערב מקסים, ערב משפחתי, נפגשנו עם הבן שלנו לאחר שבוע שלם שבו הוא היה נתון במרתפי השב"כ", סיפר האב.

לדבריו, "הוא סיפר על החקירות הקשות והמתישות שהוא עבר, וחשבנו שאחרי שהסתיים מעצר הבית למחרת, לאחר ששופטים בכל הערכאות קבעו שאין ראיות ושחררו אותו, הכל יסתיים".

"שעתיים לפני סיום מעצר הבית דופקים בבית שלנו אנשי שב"כ ומודיעים שהבן שלנו נשלח למעצר מנהלי בחתימתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן", הוסיף.

האב תקף במילים חריפות את ההחלטה על המעצר המנהלי, "אני חושב שזו שערוריה שאין כדוגמתה, שזו זילות של בתי המשפט. אנחנו עוברים מסכת שלמה של הוכחות בבתי משפט יום אחרי יום, שבוע שלם, ובתי המשפט אומרים שאין שום ראיות וצריך לשחרר אותו לחופשי, ואז שר הביטחון שולח אותו לכלא?".