"להעמיד לדין את גטאס ותיאטרון יפו"

ארגון "בצלמו" דורש להעמיד לדין את הח"כ לשעבר באסל גטאס בעוון הסתה והמרדה, בשל כנס "בהשתתפות בני משפחות מחבלים".

גיא כהן , כ"ט בסיון תשע"ז

ארגון בצלמו פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה לחקור ולהעמיד לדין את מנהלי תיאטרון יפו ואת ח"כ-לשעבר באסל גטאס בחשד להסתה ועבירת המרדה.

בארבעה ביוני קיים התיאטרון כנס גדול על מחבלים כלואים, תחת הכותרת "מחברות מהכלא". בין משתתפי הכנס היתה אשתו של המחבל הרוצח ווליד דקא, שאף נשאה דברים.

נואם הכבוד היה גטאס, שנאלץ להתפטר באחרונה מהכנסת, לאחר שנתפס כשהוא הבריח טלפונים למחבלים. גטאס אמר שאינו מתחרט על פעולתו ודיבר אודות חשיבותם של הטלפונים הסלולריים עבור המחבלים, עליהם אמר – "בשבילי הם גיבורים".

כזכור, שרת התרבות, מירי רגב, פנתה למנדלבליט בדרישה למנוע את תקצוב באירוע אך הוא סירב בטענה של חופש הביטוי. כעת טוענים ב"בצלמו" כי מדובר בעבירת הסתה וככזאת חייב מנדלבליט להתערב ולהעמיד לדין את מנהלי התיאטרון.

במכתב ששיגר למנדלבליט בא כוח הארגון, עו"ד מיכאל ליטווק, הוא כתב: "נוכח חשיבות האירוע והשתתפות בני משפחות המחבלים, ניכר בהחלט שישנה עבירת הסתה, ומשכך אני קורא ליועמ"ש לפתוח בחקירה – הן כנגד התיאטרון, והן כנגד באסל גטאס".

מנכל "בצלמו", שי גליק, מסר: "לא ננוח ולא נשקוט עד שנמגר את תופעת האדרת מחבלים והטרור – אם במימון ציבורי ואם בכלל. אנחנו קוראים ליועמ"ש להעמידם לדין וכמובן למנוע כל מימון ציבורי למקום. ארגון 'בצלמו' מברך את השרה רגב על התייצבות ברורה וחסרת תקדים נגד כל מימון והאדרת טרור".

גטאס צפוי להתחיל בקרוב לרצות עונש מאסר של שנתיים בגין הברחת מכשירים סלולריים לאסירים ביטחוניים.