״נתניהו מפקיר חלקים מארץ ישראל״

דניאלה וייס לערוץ 7: ״ראש הממשלה הולך לעשות צעדים חלילה חמורים יותר משרון״.

בני טוקר , כ"ז בסיון תשע"ז

״נתניהו מפקיר חלקים מארץ ישראל״-ערוץ 7
דניאלה וייס
צילום: חזקי ברוך

דניאלה וייס, חברת הנהלה בתנועת ההתיישבות ״נחלה״, יוצאת עם קמפיין לעידוד הבנייה בכל שטחי יו"ש, תחת הכותרת ״ופרצת ימה וקדמה״.

וייס שיזמה לפני הבחירות האחרונות את עצרת הימין בכיכר רבין שלטענת רבים הביאה לנצחונו הסוחף של נתניהו, טוענת כעת כי ראש הממשלה מסכן כעת את עתיד ארץ ישראל, "נתניהו משמש כאן בתפקיד היסטורי מזעזע שבו הוא מפקיר ועוד בחשאי חלקים גדול מאוד מארץ ישראל לידי הרשות הפלשתינית״.

״הרמב"ן והרב קוק אמרו שאסור לתת אפילו חלק קטן מארץ ישראל לשום גורם זר. והדברים שנתניהו עושה היום כמנהיג הם דברים שלא יסולחו לו כפי שלא יסולח לשרון על הגירוש מגוש קטיף. נתניהו מוליך אותנו לוועידה בינלאומית מסוכנת".

לדבריה עכשיו ברור לכולם כי עידן טראמפ יהיה קשה יותר, "קיימנו דיונים כבדים בהנהלת תנועת נחלה והבנו שהעידן שקרוי עידן טראמפ הוא עידן קשה, עידן אובמה היה שקוף, סוג של עוינות והקפאה, עכשיו זו מתיקות והקפאה".

היא מכנה את ראשי המועצות ביו"ש גלותיים, "כל אחד דואג לאינטרסים שלו, זה רוצה בנייה במערב השומרון, אחד רוצה בגב ההר או במעלה אדומים, זה מזכיר את היהודים של פעם, צריכים היום לחשוב בגדול על כל ארץ ישראל כי ראש הממשלה הולך לעשות צעדים חלילה חמורים יותר משרון וזו הסיבה שיצאנו בצורה בוטה עם פליירים של ׳ופרצת׳, כדי ליצור את הבסיס האידיאולוגי העקרוני למאבק ואני נפגשת עם עשרות בני נוער בכל הארץ ואני רואה התלהבות גדולה".

וייס מסרבת לומר במי תתמוך בבחירות הבאות, "כשיהיו בחירות נקיים דיון ונראה במי תומכים. גם בבחירות האחרונות לא אמרנו נתניהו או בנט או אלי ישי אלא התאחדנו למען ארץ ישראל".