צלבי קרס בבית כנסת בירושלים
צלבי קרס בבית כנסת בירושלים צילום: דוברות המשטרה

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית וראש המחלקה למאבק באנטישמיות, מגיב בחריפות לצלבי הקרס שרוססו הבוקר (רביעי) על בית כנסת ומבני מגורים בשכונת נחלאות בירושלים.

"גם לפני בחינת האירועים לעומק, התמונה המזעזעת של צלבי קרס בבית כנסת, כאן, בירושלים, במדינת ישראל, חייבת להדיר שינה מעינינו", אמר חגואל.

''כולי תקווה שכוחות המשטרה ישימו את ידיהם על הפושעים העלובים ושהאירוע לא יעבור לסדר היום גם בתקשורת הישראלית. יש להציף את התופעה בכל מקום אפשרי", הוסיף.

הבוקר, כאמור, אלמונים הציתו ספרי קודש וריססו ארבעה צלבי קרס בבית הכנסת של חסידות "לעלוב" בשכונת נחלאות בירושלים. מתפלל שהגיע לבית הכנסת ראה את הספרים שנפגעו ואת צלבי הקרס, ודיווח על כך למשטרה.

שוטרים שהגיעו למקום החלו באיסוף ממצאים מהזירה ופתחו בחקירה. בהמשך נמצאו צלבי קרס נוספים שרוססו בבניינים סמוכים.

יו''ר ש״ס ושר הפנים אריה דרעי מסר בתגובה, ''נחרדתי לשמוע על מעשי הוונדליזם המזעזעים שהתבצעו בבית המדרש של חסידי לעלוב בירושלים. זו פגיעה קשה בלב כולנו. קשה להאמין שפשע שנאה חמור כזה כנגד יהודים מאמינים מתחולל בלב מדינת ישראל.

''אסור לעבור על כך לסדר היום. אשוחח על כך עם גורמי האכיפה כדי לוודא שנעשים כל המאמצים שהפורעים ייתפסו וייענשו בכל חומרת הדין", הוסיף דרעי.

צילום: דוברות המשטרה

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, אמר כי "אין זו הפעם הראשונה שבתי כנסת, בתי מקדש מעט, מחוללים בביזיון נורא. אני קורא לגורמי האכיפה לאתר את המעורבים ולהענישם במלא חומרת הדין".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו הביע זעזוע מחילול בית הכנסת, ואמר כי "לא שייך לקבל או להכיל אירועים חמורים כאלו, אני פונה לגורמי האכיפה להפעיל את הכלים העומדים לרשותם ולמצות את הדין עם מחללי בית הכנסת".

"לא יתכן שמתפללים יגיעו אל בית הכנסת השוכן בטבורה של עיר הקודש ויגלו מראות קשים כאלו". הרב הראשי פנה לאנשי דתות שונים כדי שיוציאו אף הם הודעת גינוי ומחאה על חילול בית הכנסת הבוקר.