סגירת מעגל

ש' ושובל, בניו של תושב חומש דני יהודה הי"ד שנרצח לפני 16 שנה בפיגוע, סיימו ביום השנה לפיגוע את מסע הכומתה ועלו לקברו.

בני טוקר , כ"ח בסיון תשע"ז

סגירת מעגל          -ערוץ 7
סגירת מעגל
צילום: דובר צה"ל

ש' ושובל יהודה, בניו של דני יהודה הי"ד תושב חומש שנרצח בפיגוע לפני 16 שנה בסמוך לש"ג של חומש, סיימו בצרוף מקרים מרגש את מסע הכומתה בדיוק ביום השנה ה-16 לרצח האב.

ש' סיים מסע כומתה ביחידת אגוז ושובל סיים את מסע הכומתה בגדוד 51.

בראיון לערוץ 7 מספרים השניים על מה שהם זוכרים מהאב, "כשאבי נרצח", ש' מספר, "הייתי כמעט בן 4 ואחי שובל היה בן 3, אני לא בדיוק זוכר את אבא אבל אני זוכר תמונות, תמונה חזקה של אבא שמרים אותי על הידיים באיזה גן חיות ואני זוכר שאני מסתכל עליו ויש עוד כל מיני תמונות".

למרות שש' גדול בשנה משובל הם התגייסו יחד, "אני עשיתי מכינה קדם צבאית בחצור הגלילית ולכן דחיתי את השירות שלי בשנה על מנת להגיע למכינה וכך נוצרה סיטואציה שהתגייסתי עם שובל ביחד".

ש' מציין שבמהלך השנים הם חזרו כמה פעמים למקום הפיגוע, "היינו גרים בחומש ולאחר הרצח עברנו לפרדס חנה, היינו בחומש מספר פעמים כי זה קרה דקה מהש"ג של חומש, לכן כל פעם שביקרנו בחומש לפני שפינו אותה היינו שם, היתה שם אנדרטה קטנה, את האמת אני לא יודע אם היא עדיין נמצאת שם לא היינו שם מאז הפינוי".

הוא מספר שבמהלך הטירונות הם נפגשו בבסיס גם בשבתות, "הייתי בהתחלה בחודשים הראשונים בבא"ח גולני כך שנפגשנו אפילו בשבתות כשסגרנו וגם היינו יוצאים ביחד הביתה. התראנו הרבה בתקופה הזו, מעכשיו זה כבר לא כל כך תלוי בנו אבל אם תהיה אפשרות לצאת ביחד בשבתות אז ברור שכן".

שובל סבור שסיום מסע הכומתה ביום הרצח זה סגירת מעגל, "זה בדיוק מה שאבא רצה שנעשה. אנחנו פשוט ממשיכים את דרכו. ואתמול בדיוק בסוף הטקס אספנו חיילים ואמרנו קדיש היום אנחנו עולים לקבר כך שמבחינתנו זה מרגש מאוד".