שאול שמאי (משמאל)
שאול שמאי (משמאל) צילום: פלאש 90

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שאול שמאי, תושב ראשון לציון בן 48, ששימש כמורה מחליף בבית ספר בתל אביב.

שמאי מואשם בעבירות רבות של מעשה מגונה בקטינה בנסיבות אינוס, מעשה מגונה בפומבי בפני קטין והדחה בחקירה. על פי כתב האישום, שמאי ביצע את המעשים ב- 5 תלמידות.

כתב אישום נוסף הוגש נגד שמאי לבית משפט השלום בעיר, בגין איסור עיסוק במוסד לאחר הרשעה בעבירת מין.

על פי כתב האישום, החל מאוקטובר 2016 או בסמוך לכך ועד ליוני השנה, שימש שמאי כמורה ומחנך של כיתה ב' בבית ספר בתל אביב. במהלך התקופה, במספר הזדמנויות, במועדים שאינם ידועים במדויק, במהלך הלימודים, ביצע שמאי ב- 4 תלמידות הכיתה, ילדות בנות 7-8, סדרה ארוכה של עבירות מין- מעשים מגונים שלא בהסכמתן.

המעשים בוצעו במהלך השיעורים בכיתה, ובפני שאר התלמידים בכיתה. שמאי הושיב את התלמידות על ברכיו, הכניס ידיו מתחת לבגדיהן ונגע באיברים אינטימיים שלהן, לעיתים חרף התנגדותן הפיזית והמילולית. באישום זה מואשם שמאי בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה בנסיבות אינוס וריבוי עבירות של מעשה מגונה בפומבי בפני קטין.

על פי האישום השני, החל מיולי 2014 ועד ל- ספטמבר 2016, לימד שמאי באופן פרטי נערה כבת 13, שיעורי מתמטיקה בביתה שבראשון לציון. במהלך אוגוסט 2016 או בסמוך לכך, בכארבע הזדמנויות, במועדים שאינם ידועים במדויק, במהלך השיעור בביתה, ביצע שמאי בנערה מעשים מגונים.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד כאהן מור כי "המשיב ביצע סדרה ארוכה של עבירות מין חמורות, בדפוס פעולה חוזר ונשנה כאשר ניצל את היותו מורה, איש חינוך שהופקדו בידיו שלומן וטובתן של הקטינות ועשה בהם שימוש ציני לספוק יצריו. המשיב במעשיו ניצל את מעמדו והשפעתו על הקטינות, נוכח יחסי הקרבה ופערי הכוחות שביניהם, מתוקף היותו המורה והמחנך שלהן, כאשר הפגיעות המיניות בוצעו במהלך פניית הקטינות אליו, במהלך השיעור, בבקשת עזרה בחומר הלימוד ובמהלך שיעורים פרטיים, כשהוא נשכר על ידי הורי הקטינה כדי לסייע לקטינה בלימודיה".