ביקש. הרב יצחק יוסף
ביקש. הרב יצחק יוסף צילום: יעקב כהן

בעקבות בקשת הראשון לציון, ונשיא בית הדין הרבני הגדול הרב יצחק יוסף, ופעילות של נציגות הדיינים וסיוע של נציגי השר לשירותי דת הושק במערכת המחשוב של בתי הדין הרבניים פתרון של ממשל זמין לגלישה "כשרה" באינטרנט בשיתוף פעולה עם חברת אינטרנט רימון.

בהתאם לדרישה זו, אגף מערכות מידע של בתי הדין הרבניים החל בפיילוט בשיתוף יחידת ממשל זמין ברשות התקשוב הממשלתית, לצריכת שירותי אינטרנט דרך חברת אינטרנט רימון.

בתי הדין הרבניים נבחרו כיחידה הממשלתית הראשונה שמבצעת פיילוט בנושא. אגף מערכות מידע ביצע פעילות לחיבור רשת המחשוב של בתי הדין דרך חברת אינטרנט רימון ולפתרון תקלות שעלו תוך כדי בדיקה.

לאחר הוכחת היכולת והמלצת אגף מערכות מידע של בתי הדין הרבניים, המשרד לשירותי דת יצרף את רשת המשרד לשירות זה. זאת בנוסף לרשת המחשוב של המועצות הדתיות שכבר מחוברות ישירות לשירותי אינטרנט רימון שלא דרך ממשל זמין. הגלישה תתבצע באופן זהה לקיים היום, על ידי הגדרות שיבוצעו על ידי אגף מערכות מידע.

מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי ציין כי "מערכת המחשוב של בתי הדין הרבניים עוברת בימים אלו שדרוג משמעותי. בשנה הקרובה נפעל לשדרוג מערכת המחשוב ולהוספת דרכי תקשורת אלקטרוניים שיקלו ככל האפשר על בעלי הדין ועל עורכי הדין והטוענים הרבניים להגיש תביעות ובקשות בלא צורך להגיע באופן פיזי למזכירויות בתי הדין".

יריב פאר, מנכ"ל אינטרנט רימון מסר: רימון שמחה להיות ספקית האינטרנט הנבחרת על ידי הנהלת בתי הדין הרבניים. הנהלת בתי הדין הרבניים בהובלת הרב שמעון יעקבי מצטרפת לשורה ארוכה ומכובדת של גופים ציבוריים לרבות 'ממשל זמין' - רשות התקשוב הממשלתית, המשרד לשירותי דת, עיריות ורשויות מקומיות וכן חברות עסקיות מובילות במשק, שבחרו בשנה האחרונה בפתרונות האינטרנט המסונן והמהיר של רימון ואתרוג. בזכות שיתוף הפעולה החדש, בתי הדין הרבניים נהנים כיום מגלישה בטוחה עם טכנולוגיית הסינון המתקדמת בעולם ומגלישה מהירה ללא פשרות, ומשמשים דוגמא אישית לכל באי בתי הדין לשמירת ערכים, גם בגלישה באינטרנט".