''נתניהו הורה להקפיא תוכניות בנייה''

סגן ראש העיר ירושלים הגיב להחלטת נתניהו לאשר בנייה בעיר. "הזהרתי שרי ליכוד שאפוצץ הכול - למחרת יצאה ההנחיה להפשרת הבנייה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ז

סגן ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן
סגן ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן
צילום: פלאש 90

סגן ראש העיר ירושלים ויושב ראש הועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר, מאיר תורג'מן, הגיב הערב להחלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר בנייה של כ-7,000 יחידות דיור בשכונות הירושלמיות שמעבר לקו הירוק.

מדובר בקרוב ל-3,500 יחידות דיור בגילה, עוד כ-2,200 בהר חומה, כ-900 בפסגת זאב, 500 בשכונת רמת שלמה ועוד כ-100 יחידות דיור ברמות.

"מי שנתן את ההוראה זה ראש הממשלה שלנו", אמר תורג'מן בהתייחסו לתכניות לבנייה חדשה שהוקפאו בוועדה המחוזית אחרי שאושרו בוועדה המקומית.

"במהלך השבוע נפגשתי עם מספר שרים מהליכוד - עם השר ארדן, נפגשתי עם אלקין, נפגשתי עם יריב לוין. אמרתי להם: 'תקשיבו, אני הולך לפוצץ את זה'. אתמול לקראת הצהריים יצאה הנחיה מלשכת ראש הממשלה להפשיר את כל הצווים", סיפר.

חבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג, טען הבוקר כי תוכניות הבנייה שאישר נתניהו אינן משמעותיות. "שום תכנית בגילה, שום תכנית משמעותית בשכונות שמעבר לקו הירוק", אמר קינג לערוץ 7.

בהמשך דבריו האשים קינג את ראש הממשלה נתניהו באחריות להקפאת הבניה בפועל בעיר ירושלים, וטען כי הבטחותיו והצהרותיו הן הבטחות והצהרות סרק. "נתניהו לא מאפשר ליהודים לבנות", קבע קינג והוסיף, "נתניהו כל הזמן מבטיח ולא מקיים שום דבר".