נתניהו ורעייתו בבת ים, הערב
נתניהו ורעייתו בבת ים, הערבצילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה השתתפו הערב (חמישי) בטקס הנחת אבן פינה למתחם ''פארק הים'' על שם יוני נתניהו ז"ל בעיר בת ים.

נתניהו סיפר כי אישר תוכנית להגדלת הביטחון באזור שער שכם בירושלים, בעקבות פיגועי הטרור שאירעו בו.

''סביב השער הזה התקבצו מרצחים פעם אחר פעם, מפגעים פעם אחר פעם. הוא הפך לסמל לטרור והוא גם הפך לסמל של אנטי-טרור, של הלחימה בטרור. ולכן ביקשתי לערוך תוכנית ושינויים. הם הכינו תוכנית להגדיל את הביטחון ולצמצם את חופש הפעולה של מפגעים פוטנציאליים. אני אישרתי את התוכנית הזאת והיא תצא לדרך בקרוב מאוד", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הודה כי הוא נרגש מההחלטה לקרוא לפארק התצפית שיוקם בבת ים על שמו של אחיו יוני ז''ל שנפל במבצע אנטבה. ''יוני נפל באנטבה לפני 41 שנים, במהלך פעולת חילוץ של בני עמנו החטופים. הפעולה הזאת מייצגת, בעיניי, את התכלית של תקומת ישראל וגם את התמצית של השינוי הגדול שנוצר בעקבות עליית הציונות בגורל עמנו.

''אנחנו הקמנו מדינה משלנו, מדינה חזקה כערובה להבטחת קיומנו הלאומי והפרטי, וחלפו הזמנים שבהם היו היהודים והעם היהודי חסרי מגן, נתונים למתקפות ולמרמס בלי היכולת להגיב, בלי היכולת להגן על עצמנו. הביסוס של העוצמה שלנו בארץ הזאת נותן לנו לחיות בארצנו וגם מבטיח את עתידנו''.

נתניהו הדגיש כי ''העצמאות הזאת, לצערנו, גובה מעת לעת מחיר קשה וכבד של בנות ובנים שנופלים על הגנת המדינה. בזכות ההקרבה והגבורה של לוחמי צה"ל – כמו יוני – ושל כל אנשי ונשות כוחות הביטחון - כמו הדס מלכא והדר כהן הנפלאות - אנחנו מתקיימים כאן ואנחנו מבטיחים שתמיד תמיד נהיה כאן''.

הוא סיפר כי הגיע לנחם את בני משפחתה של הלוחמת הדס מלכא הי''ד שנרצחה בפיגוע שער שכם. ''בביקור המרגש שערכנו שרה ואני בבית המשפחה, הם סיפרו לנו כיצד הדס אמרה לפקודים שלה: 'תבינו, אם אנחנו לא נהיה כאן, לא נהיה כאן'. אנחנו מבטיחים את בירת ישראל, אנחנו מבטיחים את קיום ישראל באמצעות הצעירים והצעירות הנפלאים הללו''.