בועז ביסמוט
בועז ביסמוט צילום: חזקי ברוך

העורך הראשי החדש של "ישראל היום", בועז ביסמוט, מכחיש את הטענות כי פיטר את הכותבים הבכירים דן מרגלית ומוטי גילת בעקבות כתיבתם נגד ראש הממשלה נתניהו.

"אמרתי להם בדיוק מה הסיבה: כלכלית בלבד", אמר ביסמוט ב"אולפן שישי", בראיון ראשון מאז מינויו לתפקיד. "הם רצו לחפש סיבה אחרת, זו זכותם".

העורך אישר כי סירב להצעתו של דן מרגלית לקצץ בשכרו. "אני לא רוצה להוריד שכר, כי אני מאמין שזה פוגע בפרודוקטיביות", הסביר. "הצעתי לו שההתקשרות בינינו תמשיך בצורה שונה, כשהוא יוכל להמשיך לכתוב בתנאי שכר שונים, כפי שנעשה במקומות אחרים. הוא סירב. הוא שכח להזכיר את זה בהמשך, אבל זו זכותו".

לדברי ביסמוט, תחת ניהולו העיתון יסקר באופן הוגן את כל המתרחש בישראל. "אני מכסה את כל הנושא של נתניהו והפרשיות שכעת נחקרות, ותמיד נעשה זאת בהגינות", הסביר.

"אנחנו לא כמו אמצעי תקשורת אחרים שהם באופן פבלובי אנטי-נתניהו, אנחנו אחרים". העורך המשיך והצהיר כי הטענות לפיהם עמדות העיתון מתואמות עם ראש הממשלה הן אגדה אורבנית: "אני הייתי שם".

עוד התייחס העורך לטענות לפיהן העיתון החל לנקוט בקו התומך בשר החינוך נפתלי בנט במקומו של ראש הממשלה. "כשפיטרנו את דן מרגלית אמרו שזה בהנחיית נתניהו, ועכשיו אחרי שבועיים אנחנו בנטון - אולי שבוע הבא אני אהיה טיביתון?", תהה.

"בואו נהיה רציניים. אני עושה עיתון, ורוצה שיהיה הכי טוב שאפשר - אבל גם תואם את הערכים הציוניים. זה עיתון מרכז-ימין", הדגיש. "אחת הסיבות שהעיתון מצליח היא שהוא תואם את דעות הציבור".