ה"טרנד" החדש - חופש בישיבה

ישיבות ההסדר נערכות לקליטת מאות תיכוניסטים במהלך הקיץ, בשני סבבים של "מחנות תורניים", במהלך ימי 'בין המצרים'.

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ז

התיכוניסטים בישיבות. אשתקד
התיכוניסטים בישיבות. אשתקד
צילום: איתמר אפלבוים

באיגוד ישיבות ההסדר ובחמ"ד נערכים השנה לשלש את כמות המשתתפים במחנות הקיץ התורניים.

הפרויקט שהופעל לראשונה אשתקד הוגדר כהצלחה ובו השתתפו מאתיים בני נוער.

באיגוד ישיבות ההסדר מספרים, כי לקחים הופקו וגם ההכנות נעשו בהתאם בכדי לשלש את כמות המשתתפים. "ביצענו שינויים נרחבים ונערכנו לוגיסטית בהיקף גדול הרבה יותר בכדי לעמוד ביעד שהצבנו לעצמנו השנה" מספרים באיגוד.

המחנות יתקיימו בסבב של שני מחזורים, בין י"ח בתמוז לא' אב ובין א' אב לתשעה באב, בו מסתיים "זמן קיץ" בישיבות.

מחנות הקיץ התורניים יאפשרו לתיכוניסטים מכיתות ט' עד י"א למלא את הזמן הרב שנוצר בחופש הגדול, בצורה איכותית ומהנה יחד עם חבריהם תוך היכרות עם עולם ישיבות ההסדר על גווניה השונים.

עוד מספרים באיגוד ישיבות ההסדר, כי גם התוכן הותאם בעקבות לקחים מאשתקד. כך, תלמידים האוהבים תורה ובוחרים לשלב בקיץ גם מפגש מרענן עם בית המדרש יפגשו גם עם אברכים וראשי הישיבות לצד פעילות מגוונת בשעות הערב.

"הערכות המקדימה הייתה מדוקדקת וקפדנית הן בהתאמת תכני הלימוד, סידור חברותות ושיעורים בהתאם לרמה הלימודית ותחומי העניין של הנוער שצפוי להגיע מישיבות תיכוניות, לצד אטרקציות ופעילות חברתית עבורם בשעות הערב", מציינים באיגוד.

ראש מטה, איגוד ישיבות ההסדר, מולי יסלזון, מסביר את המטרה "חופש הינו תקופה של יציאה ממסגרת כופה ומגבילה למסגרת של בחירה ויוזמה. לימוד תורה במהלך חופשה בישיבת הסדר, מתוך בחירה, מציב אתגר והזדמנות לחשוף כוחות של תורה ואמונה. אנו פועלים לחיזוק הממשק בין החמ"ד לאיגוד ישיבות ההסדר מתוך רצון לחזק יחדיו את לימוד התורה בקרב בני הנוער".

את הפרטים על 'מחנות הקיץ' בישיבות ההסדר השונות ודרכי הרשמה יוכלו המעוניינים למצוא באתר איגוד ישיבות ההסדר.