מפקד הגדוד המעורב: ''נגן על מולדתנו"

טקס הקמת גדוד ״לביא הבקעה״ נערך במעמד אלוף פיקוד המרכז. "הגדוד יהווה מודל לשירות משותף ושמירה על טוהר המידות".

ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ז

מפקד הגדוד המעורב: ''נגן על מולדתנו"-ערוץ 7
''נכבד את האדם באשר הוא''
צילום: דובר צה"ל

בגן הלאומי קומראן התקיים היום (ראשון) טקס הקמת גדוד ״לביא הבקעה״, גדוד חי"ר מעורב שהקמתו עוררה ביקורת חריפה בעיקר מקרב רבנים מהציונות הדתית.

הטקס התקיים במעמד מפקד פיקוד המרכז אלוף רוני נומה, מפקד זרוע היבשה אלוף קובי ברק, מפקד מערך הגנת הגבולות תת-אלוף מרדכי כהנא ומפקד חטיבת הבקעה והעמקים אלוף משנה אופיר לויוס.

במהלך הטקס, סגן אלוף ניר דופט קיבל באופן רשמי את הפיקוד על הגדוד.

גדוד ״לביא הבקעה״ הינו גדוד חי״ר קל המשלב בתוכו לוחמים ולוחמות, הכפוף לחטיבת הבקעה והעמקים שבפיקוד המרכז. הגדוד עתיד להיות כוח גזרתי ייעודי אשר יהיה אמון על הביטחון השוטף בבקעת הירדן ועל ההגנה על גבולה המזרחי של מדינת ישראל.

בצה''ל אומרים כי ''הקמת גדוד 'לביא הבקעה' תעמיק את האחיזה המבצעית בגזרת הירדן לשמירה על ביטחון תושבי האזור והגנה על גבולות מדינת ישראל''.

גדוד לביא הבקעה
צילום: דובר צה"ל

מפקד חטיבת הבקעה והעמקים, אל״ם אופיר לויוס, אמר בטקס כי "גדוד ׳לביא הבקעה׳ יהווה מודל לשירות משותף ושמירה על טוהר המידות. ערך הדבקות במשימה והניצחון בכל מפגש קרבי יהוו מצפן מרכזי בפעילות המבצעית ובאימונים וכלל פעולות הגדוד יכוונו לתכלית זאת''.

הוא פנה למפקדים וללוחמים ואמר ''היו חלוצים, היו ראשונים בכל, דאגו לשירות משמעותי ומכבד לכל חייל וחיילת. זכרו כי משימתינו הראשונה היא להגן ולשם כך נקריב ככל אשר נידרש. כל מסדר, כל נוהל קרב, כל תרגול ומודל, כל ביצוע וכל תחקיר הינם הראשונים לעיצוב הנורמות ומורשת הגדוד".

מפקד הגדוד סא״ל ניר דופט הבטיח: "נגן בחירוף נפש על ארצנו מולדתנו, מהווה חברת מופת המכילה את כלל הפסיפס הישראלי, נכבד את האדם באשר הוא ונעמוד בכל משימה שתוטל עלינו. תתברך האומה הישראלית בחייליה ומפקדיה''.