הכותל המערבי
הכותל המערבי צילום: רויטרס

הרב יהודה גלעד, ראש ישיבת מעלה גלבוע ורב קיבוץ לביא, מתייחס ביומן הצהריים של ערוץ 7 להחלטת הממשלה להקפיא את מתווה הכותל ומגדיר אותה "מקוממת".

"ברור לחלוטין שיהודי הלכתי לא יגיע לרחבה המעורבת, אז אם רוצים שהכותל יהיה שייך לכל עם ישראל עלינו למצוא מקום שבו יוכלו כולם להתפלל כל אחד בדרכו שלו".

הרב גלעד, המכהן גם כחבר ועד מנהל בארגון רבני ורבניות בית הלל, מסביר כי בכל מקרה אין בכוונת הזרמים שאינם אורתודוכסים "לחזור בתשובה", אז עלינו לקרב אותם ולא להרחיק אותם מהכותל. "היום האויב הכי גדול של יהדות העולם הוא ההתבוללות, הקפאת המתווה על ידי הממשלה תורמת להתבוללות - תראה את התגובה של יהודי העולם - המהלך יוצר ניכור בינם לבין המדינה כי אנחנו בעצם אומרים להם שהדרך שלהם אינה יהודית.

"הכותל הוא לא בית כנסת, הכותל הוא אבן שואבת לכל העם היהודי והוא נוגע בנפשם של כל יהודי העולם".

הרב יהודה גלעד אומר כי גם יישום חוק הגיור מרחיק מעם ישראל אלפי ילדים שעלו ארצה ומעמדם ההלכתי לא הוסדר, "קמו תלמידי חכמים, בראשם זקן תלמידי החכמים הרב נחום רבינוביץ', הרב דוד סתיו והרב ראם הכהן שעוסקים בגיורים שהמערכת הרגילה לא מטפלת בהם, משום שהרבנות לא רוצה לגייר ילדים שאימם לא התגיירה.

"יש כיום אלפי ילדים לאמהות לא יהודיות מחבר העמים שחיים כאן בישראל אבל הרבנות לא נותנת להם להתגייר. חובתנו לפתוח עבורם את שערי הגיור, לכן עכשיו לבוא ולהוציא אותם החוצה זו טעות. מדינת ישראל היא המקום היחיד שכמעט אין בו התבוללות אבל את כל ההישג הזה אנחנו עלולים לאבד כי מדי שנה נולדים כאן 4000 ילדים לאמהות לא יהודיות ואף אחד לא רוצה לגייר אותם, לכן זו החלטה הרסנית לעתידו של עם ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו