"בית הכנסת יסגר לרגל חג מוסלמי"

פעילי ימין מתנועת ''חוזרים להר'' הגיעו אתמול (שני) לכנסת ותלו שלטים בבית הכנסת של המשכן במחאה על סגירת הר הבית ליהודים בימי חודש הרמדאן.

הפעילים תלו על דלת הכניסה ובלוח המודעות שלטים שבהם נכתב "בית הכנסת סגור למבקרים לרגל חג מוסלמי. בתודה מראש על שיתוף הפעולה. מוגש כחומר למחשבה מטעם תנועת 'חוזרים להר'".

יו"ר התנועה, רפאל מוריס, שנצפה תולה את השלטים, אומר בסרטון המתעד את האירוע: "בית הכנסת פה קדוש לא פחות מאשר הר הבית. אין שום סיבה בעולם שהר הבית יהיה סגור, ובית הכנסת פה יהיה פתוח".

בעקבות הדברים, עיכבו אנשי משמר הכנסת את הפעילים, הסבירו להם כי מדובר במעשה חמור וביקשו מהם למחוק סרטון אותו צילמו במקום.

הפעילים מצידם הבהירו כי מדובר במעשה לגיטימי, וכי אין למשמר הכנסת כל סמכות לחדור למכשירי הסלולרי האישיים של כל אחד מהם. לאחר שלא נמצאה עילה להמשיך את עיכובם, שוחררו הפעילים, תוך שהם מלווים ע"י המאבטחים אל מחוץ למבנה.

איתמר ססובר, יו"ר הצוות הפרלמנטרי בתנועת ''חוזרים להר'', מסר "צר לי על כך שבעקבות פעולת מחאה דמוקרטית פעוטה אותה ביצענו משמר הכנסת מזדעק, אולם כשפוגעים בזכויות בסיסיות רבות של יהודים במניעת הגישה להר הבית, אין פוצה פה ומצפצץ".