השגריר פרידמן, בכנס בני ברית הערב
השגריר פרידמן, בכנס בני ברית הערב צילום: מתי שטרן, שגרירות ארה"ב

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, הביע הערב (שלישי) באירוע של 'בני ברית' מחאה אל מול התנהלות הארגונים הרפורמיים בימים אחרונים, על רקע החלטת הממשלה להקפיא את מתווה הכותל.

"אני לא מעוניין לדבר על זה כשגריר ארה"ב אלא כחלק מהקהילה היהודית וכבנו של רב שהקדיש לפחות 45 שנים משנותיו ובעצם את כל חייו למען האחדות בעם היהודי. אנחנו זוכרים את הטרגדיה של רצח וחטיפת שלושת הנערים. כל העולם עקב אחריה. ביום השנה שלהם, הוריהם החלו בפרוייקט שנקרא יום האחדות. זה משהו נפלא", ציין פרידמן.

הוא הוסיף, "אתמול שמעתי משהו שלא היה צריך להישמע, על ארגונים יהודיים ששוקלים מחדש את תמיכתם במדינת ישראל. זה משהו בלתי מתקבל על הדעת. לא הייתי מאמין שאשמע אותו בחיי, עד אתמול".

"יש נושאים שמציתים מחלוקת בינינו - כמו מתווה הכותל וענייני הגיור. אנו יכולים לפתור את הדברים הללו בהידברות. המפתח לייחודיות היהודית היא לא הניצחון - אלא הקבלה והפשרה. אם אחד כאן ינצח, כל היתר יפסידו", טען פרידמן.

פרידמן הזכיר את המקורות וציין את הפסוק 'ויחן ישראל נגד ההר' - ואת פירוש רשי "כאיש אחד בלב אחד". "אנחנו צריכים להתאמץ לחזור לנקודה הזו. יש להרבות אהבת חינם בעם ישראל".

השגריר האמריקני ציין בפתח דבריו כי הוא אינו מתכוון להתייחס למדיניות של ממשל טראמפ בנוגע למו"מ המדיני אותו הגדיר רגיש. עם זאת הסכים לומר כי "ממשל טראמפ מאוד אוהב את ישראל והביקור של הנשיא כאן היה בעדיפות גבוהה מאוד מבחינתו".

"יש בממשל קבוצה בגודל חסר תקדים שתומכת בישראל, על רקע היחסים הטובים בין המדינות", הוסיף השגריר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו