צפו: הגדודים שעמדו בבוחן מפקד הפיקוד

בשבועות האחרונים תורגלו שלושה גדודי מילואים במסגרת בוחן של מפקד פיקוד הצפון. האימון התקיים במתכונת חדשה וייחודית שפותחה לאחרונה

רעות הדר , ד' בתמוז תשע"ז

בשלושת השבועות האחרונים התקיים בבסיס האימונים אליקים בוחן מפקד פיקוד הצפון. בבוחן תורגלו שלושת הגדודים של חטיבת המילואים "עציוני", חטיבת חי”ר באוגדה 36.

האימון התקיים במתכונת מיוחדת וחדשה שפותחה לאחרונה בפיקוד הצפון ובבסיס האימונים של פיקוד הצפון.

במתכונת זו הגדוד עובר בוחן כשירות במטרה לבדוק את יכולת ההתמודדות שלו עם האתגרים שיפגוש בלחימה בגזרת הצפון.

"
התרגיל”, מספר סגן מפקד בא"פ אליקים, רס"ן אורן מייזל, "מתרחש במתחמים הסבוכים והבנויים שבשטחי האש של בא"פ אליקים ונבנה עבור היחידות שעתידות להילחם בגזרת הפיקוד במצב חירום. במסגרת האימון, הגדוד המתרגל מקבל משימה הכוללת התקדמות והשתלטות על שטחי אויב, הדומה לזאת שיקבל בלחימה בזמן אמת".

"אנחנו עוסקים בכל המעטפת ואחראים על הנושא של בימוי האויב", מסביר סגן מפקד הבסיס. "החטיבה מתפנה לגמרי לחניכה של החיילים, של המפקדה ושל המפקדים. מפקד הבא"פ הוא מפקד התרגיל בפועל, כך שמפקד החטיבה פנוי להתרכז בתרגול העימות עצמו".

"בסוף הבוחן", ממשיך רס"ן מייזל, "מעניקים ציון לגדוד וקובעים אם הוא כשיר או לא. מעבר לכך, אנחנו גם מדרגים את פעילות המערכים של הגדוד, כמו שלישות, חימוש והנדסה. הערכת הציון הכולל לגדוד מהווה בסיס לתכנית עבודה למג"ד, שכך הוא יודע במה על חייליו להשתפר ולהתחזק".

הגדוד מתאמן לאורך כל השבוע כאשר יומיים מוקדשים רק לבוחן עצמו. חיילי הגדוד מתרגלים התקדמות רגלית בשטחי האש עד ללוחמה בשטח בנוי, בה מדמים השתלטות על שטח עוין והתמודדות עם בימוי אויב ואזרחים.

"
בעתיד נבצע בוחן פתע לחלק מגדודי המילואים, נקפיץ אותם מהבית ישירות לאימון", מפרט רס"ן מייזל ומסכם: "בזכות מודל האימון והבוחן החדש נוכל לעקוב טוב יותר אחר מצב וכשירות הכוחות הלוחמים במילואים, ובכך להיות מוכנים יותר בכל זמן ולכל מצב".