"הכדור חוזר אלינו, החוק חייב לעבור"

ח"כ סמוטריץ' קורא לחברי ועדת השרים לחקיקה לאשר את הצעת החוק שתחייב את הממשלה לקיים במהירות את הבטחותיה לבנות ביהודה ושומרון.

אלירן אהרון , ה' בתמוז תשע"ז

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת החוק של ראשי שדולת ארץ ישראל ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ' שתחייב את הממשלה לקיים במהירות את הבטחותיה לבנות ביהודה ושומרון.

החוק קובע כי במקום שבו ניתנה הבטחה שלטונית לבנייה במקום מבנים שנהרסו, יקודמו כלל ההליכים הנדרשים לשם מימוש ההבטחה בהקדם האפשרי ולא יעוכבו בשל שיקולים מדיניים ואחרים.

ח"כ סמוטריץ' (הבית היהודי) אמר לערוץ 7 כי חברי הכנסת והשרים מהמחנה הלאומי שהתייצבו בשבוע שעבר באוהל המחאה של היישוב בית אל ואמרו ש''הבטחות צריך לקיים'', חייבים כעת להצביע בעד הצעת החוק.

"שרים וחברי כנסת התייצבו באוהל של אנשי בית אל ואמרו שהבטחות צריך לקיים, ובמידה רבה של צדק אמרו שבסוף הכל בידיים של ראש הממשלה. ברגע שהוגשה הצעת החוק הזו הכדור חוזר מהמגרש של ראש הממשלה למגרש שלנו, זה בידיים של כל אחד מחברי ועדת השרים לחקיקה''.

ח"כ סמוטריץ' הבטיח שהצעת החוק תעלה להצבעה בכנסת גם אם ועדת השרים תחליט שלא לאשר אותה. ''מי שהיה באוהל ואמר 'הבטחות צריך לקיים' ועכשיו יצביע נגד החוק הזה, אז גם הוא לא מקיים הבטחות.

''מי שהיה באוהל ואמר שהבטחות צריך לקיים אז עכשיו הוא צריך לקיים את הבטחה, זה בידיים שלו. אני סמוך ובטוח, אני מכיר מצוין את חבריי בממשלה ובכנסת, שהם יקיימו את ההבטחה, יעבירו את הצעת החוק הצודקת הזו''.

הוא הזכיר כי ההבטחה לבנות 300 יח"ד בבית אל נדחית כבר חמש שנים, ''כל החוק הזה מונח על השולחן כי ראש הממשלה פעם אחר פעם דוחה את קיום ההבטחה.

''החוק הזה חייב לעבור ביום ראשון בוועדת השרים וביום רביעי בכנסת ומשם להתקדם כדי שהבנייה בבית אל ובמקומות נוספים שבהם הממשלה החליטה, תתרחש לאלתר", הדגיש ח''כ סמוטריץ'.