''אבסורד, שקרים הזויים והסתה''

בכיר הרש"פ סאיב עריקאת טען בכנס באו"ם "החמאס לא ארגון טרור. אין לנו פרטנר בישראל". השגריר דנון הציג את תמונתה של הדס מלכא הי"ד.

ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ז

בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת הופיע היום (ה׳) באירוע אנטי-ישראלי באו״ם, שנערך בנושא ״50 שנים לכיבוש הישראלי״.

עריקאת אמר באירוע, ״כדי להביס את דאעש צריך לסיים את הכיבוש הישראלי״, והאשים את רה״מ נתניהו בקידום אפרטהייד: ״לצערנו אין לנו פרטנר בממשלת ישראל היום. נתניהו מנסה להחליף את פתרון שתי המדינות במדינה אחת ולייצר שתי מערכות נפרדות- כלומר, אפרטהייד״.

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, הגיב לדברים ואמר ״אין גבול לאבסורד, שקרים הזויים והסתה מפי מי שמשלם לטרוריסטים כדי שירצחו ישראלים חפים מפשע. הניסיונות האובססיביים להשמיץ את ישראל לא ישנו את העובדות - ההנהגה הפלסטינית מסרבת להפסיק את התמיכה בטרור״.

דנון הציג היום באו״ם את תמונתה של הדס מלכא הי״ד, לוחמת מג"ב שנרצחה בפיגוע בשער שכם, ואמר כי בכנס האנטי-ישראלי שארגנה ועידת האו"ם לזכויות הפלסטינים, ישתתפו נציגי ארגונים המסייעים לחמאס ולארגון החזית העממית שנטלו אחריות על הפיגוע בו נרצחה מלכא.

עריקאת נשאל על הנושא במהלך הכנס והשיב כי "החמאס והחזית העממית אינם ארגוני טרור". מאוחר יותר היום צפויה להופיע בכנס חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן שהוזמנה על ידי מארגני האירוע.