מגבירים לחץ נגד החלטת אונסק"ו

סגנית שר החוץ המשתתפת בפסגה בקולומביה שוחחה עם מנהיגי מדינות החברות בועדת המורשת של אונסק"ו בניסיון לסכל החלטות אנטי ישראליות.

ניצן קידר , ו' בתמוז תשע"ז

סגנית שר החוץ בפגישה עם מקבילה מפרו
סגנית שר החוץ בפגישה עם מקבילה מפרו
צילום: דוברות ח"כ חוטובלי

ישראל מגבירה את הלחץ הדיפלומטי בקרב המאסף שלה נגד החלטות אנטי ישראליות, שאמורות לעלות להצביע בועדת המורשת של ארגון אונסק"ו, שתחל ביום ראשון את הכינוס השנתי שלה.

הפלסטינים באמצעות מדינות ערביות, יעלו שתי הצעות בכינוס. הראשונה קוראת להכיר בהליך חירום בחברון היהודית ובמערכת המכפלה כאתר מורשת לאומי פלסטיני. השנייה קוראת שוב לנתק את הזיקה בין העם היהודי ומדינת ישראל לירושלים.

הלילה (שישי) נועדה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי עם סגן שר החוץ והמזכיר הכללי של ממשלת פרו נסטור פופליזיו, בפסגת ברית המדינות הפסיפיות בקולומביה.

חוטובלי הבהירה לפופוליזיו כי "ישראל מצפה מידידתה כמו פרו להתנגד בתוקף להחלטה שהיא כולה הכחשת ההיסטוריה". היא הזהירה כי המנדט של אונסק"ו נמצא בסכנה מאחר ואיננו ממלא אחר ייעודו לשימור התרבות והמורשת.

סגנית השר הוסיפה, "כל מי שמכיר היסטוריה, יודע שלעם היהודי יש קשר בן 4,000 שנה לעיר העברית הראשונה חברון. הפלשתינים מכחישים את ההסטוריה ומשתמשים בתמונות מזויפות כדי להפיץ את השקרים. אנו מבקשים מפרו להצביע נגד הצעת ההחלטה המסולפת". היא ציינה גם כי ישראל ביקשה שההצבעה תהיה חשאית, כדי לא להביך מדינות שיסכימו להתנגד להחלטה.

סגן שר החוץ של פרו הבטיח להעביר את הדברים לממשלתו ולעשות מאמץ לצאת נגד ההחלטה.

כרמל שאמה הכהן, שגריר ישראל לאונסק"ו אמר לנו כי "מדינת ישראל לא תוותר ולא תשתוק בטח כשבידינו מידע מאד מטריד על פעולות פסולות שביצעו הפלסטינים וכן מדינת ערב נוספת מול שגרירים בארגון על מנת להטות את הצבעתם".

"מהות הבקשה של הפלסטינים היא בעצם גניבה של מורשת היסטוריה ותרבות מהיהדות והנצרות ועכשיו מנסים להוסיף חטא על פשע ולאשר את הגניבה באמצעות גניבה של הצבעה", הוסיף השגריר.