ברוך מרזל ישאר ללא נשק

קצין בצבא הסביר למרזל כי הסיבה לאי החזרת הנשק היא ביקורת שהטיח על התנהלות אלוף פיקוד המרכז סביב פרשת החייל אלאור אזריה.

ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ז

ברוך מרזל
ברוך מרזל
צילום: אלירן אהרון

נשקו של איש הימין ברוך מרזל תושב חברון הוחרם בעבר על ידי כוחות הביטחון תוך הבטחה כי הנשק יוחזר לו תוך זמן קצר.

מאז חלפו להם מספר חודשים אשר בהם ניסה מרזל לברר מה עלה בגורל נשקו.

להפתעתו הרבה היום קיבל ברוך מרזל הודעה כי נשקו לא יוחזר לו למרות האיומים על חייו. קצין בכיר בצבא הסביר למרזל כי הסיבה לאי החזרת הנשק היא ביקורת שמרזל הטיח על התנהלות אלוף פיקוד המרכז רוני נומה וכן על פיקוד הצבא באופן כללי סביב פרשת החייל אלאור אזריה.

עורך דינו של מרזל איתמר בן גביר מסר בתגובה כי מדובר בניסיון סתימת פיות מהחמורות ביותר כאשר והפקרות ביטחונית כאשר הצבא חושף את מרזל לסכנת חיים, כלשונו.

מרזל עצמו הגיב, "זה פשוט מדהים שדווקא בתקופה שגורמי מודיעין מגיעים אלי ומזהירים אותי שיש התגברות של ידיעות על רצון של ארגוני טרור לפגוע בי ובזמן שננקטים אמצעי זהירות ע"י המשטרה והצבא בהוראה מלמעלה וכדי להשתיק את הביקורת הלגיטימית שלי על הרמטכ"ל ואלוף פיקוד המרכז לוקחים לי את הנשק שאני מחזיק שנים רבות להגנה עצמית ומוכנים לסכן את משפחתי.

מפקד בכיר אמר לי שאין התנגדות בשב"כ ובמשטרה שיהיה לי נשק וגם אין טענה שעשית בו משהו לא בסדר במידה ותפסיק לומר ביקורת העניינים יסתדרו - לא אכנע לסחיטה".

מצה"ל נמסר בתגובה, "בניגוד לנטען, אין כל קשר בין התבטאויותיו של ברוך מרזל לנושא נשיאת הנשק וכל ניסיון לקשור בין השניים חוטא לאמת. על פי הנוהל הקיים בצה״ל, מדי חמש שנים יש לחדש את רשיון אחזקת הנשק של כל אחד מהאזרחים האוחזים בו. רשיון זו מונפק ע"י צה"ל ועובר הליך אישור של גופי הביטחון השונים".

גורם צבאי הוסיף "בהתאם לנוהל, בקשתו של ברוך מרזל לחידוש רישיון אחיזת נשק הועברה לבחינת הגורמים הביטחוניים הרלוונטים, ונשללה מסיבות שלא ניתן לפרט מטעמי צנעת הפרט".