חמאס סוגרת על ה'פתח'

תנועת 'פתח' טוענת, כי רשויות חמאס ברצועת עזה אינן מאפשרות לבכיר בתנועה לצאת מעזה לאיו"ש.

תגיות: עזה פתח' חמאס
דלית הלוי - ערוץ 7 , ז' בתמוז תשע"ז

עזה
עזה
Flash90

רשויות חמאס ברצועת עזה, המאשימות את הרשות הפלסטינית בשיתוף פעולה עם ישראל ומצרים במצור על עזה, מונעות יציאת פעיל בכיר של תנועת 'פתח' מרצועת עזה, כך נמסר בהודעה רשמית של סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא".

בהודעה שפרסמה, הוועדה המרכזית של תנועת 'פתח' קראה לחמאס לשקול מחדש את מדיניותה בהתאם לאינטרסים של ''העם הפלסטיני'' בעקבות החלטתה למנוע מאבו מאהר חילס, האחראי על המנגנון בתנועת 'פתח' להגיע לאיו"ש כדי לטפל בנושאים הקשורים לארגון ולקשר עם תושבי עזה.

לטענת תנועת 'פתח', מדיניות חמאס משרישה את הפילוג הקיים בזירה הפלסטינית ומשרתת את האינטרס של ישראל החותרת לדבריה לסכל את הקמת המדינה הפלסטינית.

עוד צוין, כי צעד זה הינו נדבך במדיניות חמאס להצרת צעדיהם של ארגונים פלסטיניים, למניעת בחירות לרשויות המקומיות וכל פעילות שאינה עולה בקנה אחד עם תפיסת חמאס.

הרשות הפלסטינית נקטה בחודשים האחרונים בסדרה של צעדי עונשין נגד רשויות חמאס ברצועת עזה בניסיון לכפות על חמאס למסור לרש"פ את הגה השלטון.

בפועל, רצועת עזה נשלטת בידי רשויות חמאס והיא מתפקדת כישות מדינית נפרדת מהרשות הפלסטינית ואף מתחרה בה על ייצוג הפלסטינים.