נתניהו: היחס לישראל חם מאוד

"ישראל היא הדמוקרטיה האמיתית היחידה במזרח התיכון, וככזו יש לנו קשרים מיוחדים עם העולם הדמוקרטי", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט' בתמוז תשע"ז

נתניהו: היחס לישראל חם מאוד-ערוץ 7
נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיפר בפתח ישיבת הממשלה על טקס הפרידה מהלמוט קוהל בו השתתף בסוף השבוע.

"ישראל היא דמוקרטיה, הדמוקרטיה האמיתית היחידה במזרח התיכון, וככזו יש לנו קשרים מיוחדים עם העולם הדמוקרטי", פתח נתניהו.

ראש הממשלה סיפר, "בסוף השבוע פגשתי רבים ממנהיגי הדמוקרטיות של אירופה, של האיחוד האירופי, בכנס מאוד מרגש בו נפרדנו מידיד ישראל, קנצלר הלמוט קוהל. היחס לישראל היה חם מאוד, ידידותי מאוד וגם כלל בתוכו דברים שהם חשובים לביטחוננו ולכלכלתנו".

לדבריו, "מעבר לכך, אנחנו חוגגים היום את יום חגה של הדמוקרטיה החזקה בעולם, ידידתנו הגדולה – ארצות הברית, שהברית איתה הולכת ומתחזקת. אני בטוח שאראה רבים מכם בחגיגות הארבעה ביולי היום בבית השגריר בהרצליה".

בהמשך התייחס נתניהו לביקור הצפוי של ראש ממשלת הודו, "מחר יגיע לישראל נרנדרה מודי ידידי, ראש ממשלת הודו, הדמוקרטיה הגדולה ביותר בעולם. זה ביקור היסטורי וראשון של ראש ממשלה של הודו בישראל אחרי 70 שנה וזה ביטוי לכך שהיחסים בינינו לבין הודו הולכים ומתהדקים בשנים האחרונות".

"זה פרי מדיניות יזומה שלי ושלו, שוחחנו על כך לפני כמה שנים במפגשנו הראשון באו"ם בניו יורק ואחר כך בדאבוס, ואנחנו משתפים כמובן את כל חלקי הממשלה והממשלות שלנו והעם שלנו, העמים שלנו, במאמץ הזה לטוות ידידות איתנה בינינו", ציין נתניהו.

"הביקור הזה יעמיק את שיתוף הפעולה במגוון רחב של תחומים – ביטחון, חקלאות, מים, אנרגיה - בעצם כמעט בכל תחום שישראל עוסקת. אני אלווה את ראש הממשלה באירועים רבים במהלך ביקורו, כפי שראוי לכבד את מנהיג הדמוקרטיה הגדולה בעולם", הוסיף ראש הממשלה.