השגריר פרידמן בכותל המערבי
השגריר פרידמן בכותל המערביFLASH90

ראש המועצה המקומית אפרת, עודד רביבי, המכהן גם כראש דסק החוץ של מועצת יש"ע, ישתתף הערב (שני) בחגיגות יום העצמאות האמריקאי בבית השגריר דיוויד פרידמן בהרצליה.

יחד עם רביבי הוזמנו לאירוע ראשי רשויות נוספים מיהודה ושומרון ובכירים בהתיישבות.

בשיחה עם ערוץ 7 אומר רביבי כי הזמנת ראשי המתיישבים לחגיגות יום העצמאות של ארה"ב היא הוכחה נוספת לשינוי בממשל החדש, "מאז חילופי השלטון בבית הלבן אנחנו עדים לקשר המתהדק בינינו לבינם. חלקנו גם קיבלו הזמנה לטקס ההשבעה של הבית הלבן, ואף נפגשנו לפני כמה ימים עם השליח המיוחד ג'ייסון גרינבלט".

רביבי לא מודאג מהשיחות המדיניות שניהלו שליחי הנשיא האמריקאי בישראל, "צריכים לשים את הדברים בפרופורציה, הם צריכים לדאוג לאינטרס של ארה"ב שמנסה לייצר שקט באזור שלנו כדי ליצור קואליציה רחבה נגד איראן. אבל אף אחד לא התחיל לשרטט מפות או משהו כזה.

''זה תהליך ארוך וכרגע אין שום דבר קונקרטי. נכון שיש לנו כל מיני רצונות וחלומות אבל צריכים לראות איך במציאות שבה אנו חיים אנחנו מצליחים להפיק את המקסימום".

לדבריו זעקת ראשי המועצות ביו"ש על הקפאת הבנייה היא מובנת, אך הם צריכים להביו שזו המציאות כרגע, "יש לנו דו שיח עם ראש הממשלה. הוא שמע את התסכול של ראשי המועצות והוא טוען שהוא מתנהל תחת מגבלות, מאחר ואף אחד מאיתנו לא יושב על הכסא שלו, אז אנחנו צריכים להחליט או שאנחנו מאמינים לו או שאנחנו צריכים לייצר חלופות.

''נכון לרגע זה אנחנו נוטים להאמין לו ולסמוך עליו אבל במקביל אנחנו מציבים בפניו את הצרכים שלנו ואת קהל הבוחרים שלו שהיה רוצה לראות אותו פועל בכיוון מסוים", מדגיש רביבי.