בני ברק: עבודות הרכבת - לא בשבת

העירייה הודפת את הדיווחים לפיהם העבודות לכריית המנהרה של הרכבת הקלה יתקיימו בתחומי העיר בשבתות.

בן שאול , ט' בתמוז תשע"ז

עבודות הרכבת הקלה בת"א
עבודות הרכבת הקלה בת"א
צילום: Nati Shohat/Flash90

עיריית בני ברק הודפת את הדיווחים לפיהם העבודות לכריית המנהרה של הרכבת הקלה יתקיימו בתחומי העיר בשבתות, וטוענת כי מדובר בפרסומים חסרי שחר.

"בהתאם להסכם בין הממשלה לבין העירייה, נקבע שהרכבת הקלה לא תפעל ולא תבצע פעילות במקרקעי העיר בני ברק, בשבתות ובמועדי ישראל, והמדינה, כצד לחוזה הזיכיון, לא תאפשר ביצוע עבודות להקמת הרכבת הקלה במקרקעי האתר בשבתות ובמועדי ישראל", מבהירים בעירייה.

דובר העירייה אברהם טננבוים הסביר כי השמועות החלו עם הפעלת מכונות החפירה הסיניות מסוג TBM לכריית המנהרות. מדובר במכונות שאורכן של כל אחת מהן 115 מטר ובקוטר של כ-7.5 מטר ומשקלה של כל אחת כ- 900 טונות.

"בעקבות הפרסומים אודותן דווח כי מכונות אלו תופעלנה על ידי הפועלים הסיניים בכל ימות השבוע, כולל שבתות וחגים, ומאחר והרכבת תפעל תת קרקעית בערים מרכז תל אביב, רמת גן ובני ברק, הרי שניתנה פרשנות שגם בבני ברק תתבצענה עבודות החפירות גם בשבתות ובחגים", טוען טננבוים.

"ברם, לפרשנות זו אין כל יסוד, שכן בעת הכנת ההסכמים בין עיריית בני ברק לבין הממשלה, באמצעות משרד החשב הכללי, הוכן גם סעיף משפטי ברור ע"י עו"ד יהודה ליבוביץ, היועמ"ש של העירייה ,הקובע בבירור שבתחומי העיר בני ברק לא תתבצענה בשבתות ובחגי ישראל עבודות להקמת 'הרכבת הקלה', כך שמלבד ספקולציות אין כל יסוד ולא כל חשש בנושא", הסביר.