ארה"ב לאונסק"ו: הפלסטינים משקרים

השגרירה ניקי היילי שלחה מכתב למזכ"לית אונסק"ו ובו הבהירה את ההתנגדות האמריקנית להצעה להכיר במערת המכפלה כאתר מורשת פלסטיני

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט' בתמוז תשע"ז

שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי
שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי
צילום: Mike Segar, רויטרס

ארה"ב מתחילה להפעיל את כוחה להפלת הצעת ההחלטה, שמקדמים הפלסטינים, להכיר בחברון ובמערת המכפלה כאתר מורשת לאומי פלסטיני.

השגרירה האמריקנית לאו"ם, ניקי היילי, שיגרה היום (שני) מכתב לאירינה בוקובה, מזכ"לית אונסק"ו ובו טענה כי הפלסטינים משקרים כשהם מביאים נתונים לפיהם מערכת המכפלה נמצאת בסכנת הרס ברורה, דווקא מצד ישראל.

"מערכת המכפלה אינה נמצאת תחת איום מיידי", מבהירה היילי ומזכירה אתרי מורשת אחרים בקונגו, בעיראק, בלוב ובסוריה שדווקא נמצאים תחת איום, אבל דבר לא נעשה בעניינם.

"בעוד ארה"ב מחוייבת לנסות להעלות את הסיכויים להגדיל להסכם שלום שייצג נאמנה את האינטרסים הן של ישראל והן של הפלסטינים, המהלך הזה באונסק"ו פוגע במאמצים האלה ואני מקווה שתצטרפו לארה"ב הברית שמתנגדת למהלך הזה", כתבה השגרירה.

שגריר ישראל לאונסק"ו, כרמל שאמה הכהן אומר לנו בתגובה כי "המכתב של ניקי היילי מדבר בעד עצמו על האבסורד של רדיפת מדינת היהודים בכל זירה בינ"ל ובמיוחד באונסק"ו. לצערנו טרם מונה שגריר אמריקני חדש לאונסק"ו ואם רק היה לצידנו פה שגריר שמזכיר את הנחישות והאומץ של ניקי היילי תנאי הקרב היו שונים לגמרי".

כרמל שאמה הכהן משליך את ההחלטה הקודמת של אונסק"ו ל"פח הזבל של ההיסטוריה"
צילום: ארז ליכטפלד, משלחת ישראל לאונסק"ו

"הדברים של ניקי היילי אמורים להיות ברורים מאליהם ולהיאמר על ידי כל מדינות העולם החופשי אבל רובן מעדיפות לשתוק ולגלגל עיניים למרות שהפעם רדיפת מדינת היהודים מתרחשת מרחק נסיעה קצר מהמקום הכי נורא ורגיש מבחינת כל יהודי באשר הוא ומבחינת כל אדם באשר הוא אדם ושלא איבד את צלמו", הוסיף שאמה הכהן.