העליון: עפרה אינה צד בדיון על ההסדרה

בית המשפט העליון דחה הלילה את בקשת הישוב עפרה להצטרף כמשיב לעתירה נגד חוק ההסדרה. סמוטריץ': בג"ץ מוכיח - המשחק מכור.

ערוץ 7 , י' בתמוז תשע"ז

לא יצטרפו. עפרה
לא יצטרפו. עפרה
פלאש 90

בית המשפט העליון דחה הלילה את בקשתו של הישוב עפרה לאפשר לו להצטרף כמשיב לדיוני העתירה נגד חוק ההסדרה.

השופט הנדל כתב בהכרעתו כי "בהתחשב במהות העתירות, במועד הגשת הבקשה, ולנוכח צירופה של המועצה האזורית מטה בנימין, שאליה משתייכת המבקשת, כמשיבה לעתירות – אין מקום להורות גם על צירופה של המבקשת כמשיבה לעתירות".

בתגובה לדברים אומר הבוקר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' כי "בג"ץ הוכיח שוב למי שעוד לא הבין שהדיון בעתירה נגד חוק ההסדרה הוא משחק מכור".

לדבריו "מרגע שבו היועץ המשפטי לממשלה טיפס על עץ כל כך גבוה בהתנגדותו לחוק והחל לנהל קמפיין ציבורי נגדו ואף הודיע שיתייצב נגד החוק ונגד הממשלה בבג"ץ - היה ברור שמדובר במשחק מכור. על רקע מערכת היחסים הסמביוטית שבין בג"ץ ליועץ אין שום סיכוי בעולם שבג"ץ יאשר את החוק ויפגע ביוקרתו של היועץ".

"כך יכולות 17 רשויות ערביות להיות מצורפות כעותרות אך לא היישוב עופרה. כך יכולים עשרים ושמונה פרופסורים שמאלנים - לא אחד, לא שניים, לא חמישה וגם לא עשרה - עשרים ושמונה פרופסורים להצטרף כמשיבים נגד החוק, אבל הישוב עופרה שיש בו למעלה מארבע מאות בתים שחוק ההסדרה חל עליהם לא מורשה להצטרף ולהביא את קולן של ארבע מאות משפחות שגורלן, לשבט או לחסד, מופקד בידיו של בית המשפט".

עוד אומר סמוטריץ': "מהרגע הראשון חששתי הסיכוי שבג"ץ יוכל לדון בחוק הזה בצורה מקצועית ואובייקטיבית שואף לאפס. לצערי החשש הזה הולך ומתעצם. גורלה של ההתיישבות ביהודה ושומרון יוכרע על ידי העם בכנסת ולא על ידי שופטים ויועצים משפטיים. אם בג"ץ יפסול את חוק ההסדרה נעשה הכל כדי לחוקק את פסקת ההתגברות ולחוקק אותו מחדש".