18 שנות מאסר למחבל שפגע באילה שפירא

בית משפט צבאי גזר את עונשו של מוחמד בדואן, שביצע את הפיגוע שבו נפצעה קשה הנערה אילה שפירא. ראש מועצת שומרון: עונש מגוחך ומעליב

תגיות: אילה שפירא
קובי פינקלר - ערוץ 7 , י' בתמוז תשע"ז

18 שנות מאסר למחבל שפגע באילה שפירא-ערוץ 7
אילה שפירא
צילום: הערוץ הראשון

בית המשפט הצבאי גזר היום (שלישי) עונש של 18 שנות מאסר בפועל, פיצויים בסך 50 אלף ש"ח וקנס, על המחבל מוחמד בדואן, שביצע את הפיגוע בו נפצעה קשה הנערה איילה שפירא בסוף שנת 2014.

במהלך הפיגוע זרק בדואן בקבוק תבערה שהצית את הרכב בו נסעו איילה שפירא ואביה. איילה נכוותה בפיגוע באורח קשה מאוד, נזקקה לטיפולים רפואיים ארוכים וסבוכים ותהליך שיקומה ארוך ומפרך.

בית המשפט הרשיע את בדואן בניסיון לרצוח את איילה ואת אביה, באמצעות זריקת בקבוק תבערה לעבר הרכב בו נסעו.

בדואן הורשע גם בכך שבאירוע נוסף בחודש נובמבר 2014 זרק בקבוק תבערה לעבר רכב בו נסעה אזרחית ישראלית נוספת, שלמרבה המזל לא נפגעה, וכן בעבירות נוספות.

ביום הפיגוע נעצר בדואן ומאז הוא נתון במעצר. על שותפו לביצוע הפיגוע הקשה, פהמי טביב, שהיה קטין בעת ביצוע הפיגוע, הוטל באוגוסט 2016 עונש של 14 שנות מאסר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר בתגובה, "העונש הזה הוא מגוחך ומעליב. מחבל כזה צריך לסיים את חייו מאחורי סורג ובריח. אנחנו מקווים שלכל הפחות סופו של העונש הזה לא יהיה שחרור מוקדם באיזו עסקת מחבלים או כלא בתנאים של סטודנט באוניברסיטה. אני מבקש לחזק מכאן את איילה משפחתה וכל הישוב אל מתן שבשומרון".