אושוויץ נגד חבר הקונגרס האמריקני

חבר הקונגרס צילם עצמו בתוך תאי הגזים כדי להסביר "כמה חשוב שצבא ארה"ב יהיה בלתי מנוצח". הנהלת מוזיאון אושוויץ-בירקנאו זועמת.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"א בתמוז תשע"ז

חבר הקונגרס האמריקאי קליי היגינס מלואיזיאנה העלה לפני מספר ימים סרטון שבו הוא נראה בביקור במחנה ההשמדה הגרמני אושוויץ-בירקנאו בפולין.

היגינס צילם את עצמו צועד בשבילי אושוויץ, אך מה שהעלה את חמתם של אנשי הנהלת המוזיאון היה סרטון בו נראה חבר הקונגרס בתוך תאי הגזים ששימשו להשמדת היהודים, שם הוא מסביר עד כמה חשוב שצבא ארה"ב "יהיה בלתי מנוצח" על מנת למנוע זוועות דומות.

"הרצח כאן לקח 20 דקות בלבד. לאחר מכאן עובדי הכפייה נשלחו לגרור החוצה את הגופות ולשרוף אותן. זו הסיבה שעל צבא ארה"ב להיות בלתי מנוצח", אומר היגינס. מאוחר יותר בסרטון הוא אומר "אתה חש אימה גדולה במקום הזה. העולם הוא מקום קטן יותר מאשר היה במלחמת העולם השנייה. ארה"ב נגישה יותר לטרור כזה, אימה כזו. קשה להתרחק ממקום כזה כמו תאי גזים ותנורים ללא תחושה שארה"ב חייבת להיות מוגנת מעוולות העולם".

בתגובה לסרטון, פרסמה הנהלת מוזיאון אושוויץ-בירקנאו מחאה חריפה בחשבון הטוויטר שלה. "תאי הגזים לשעבר אינם במה, אלא מקום בו צריכה להיות שתיקה מכובדת" נכתב בפוסט שהעלו אנשי אושוויץ.

לצד הכיתוב, העלו אנשי אושוויץ-בירקנאו תמונה של השלט בכניסה לתאי הגזים המבקש "לשמור על שקט ולכבד את זכר הקורבנות".

גם ברשתות החברתיות גינו את הסרטון של היגינס, כאשר אחד הגולשים אפילו כתב "אני מתנצל עבור האמריקאי הזה".