יום האחדות בכנסתחזקי ברוך

השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל (הליכוד) נפגשה היום (רביעי) עם הוריהם של שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח הי"ד, ועם מנכ"ל עמותת גשר אילן גאל-דור.

ההורים וגאל דור הגיעו ללשכת גמליאל במטרה להודות לשרה על השתתפותה הפעילה בקיומו של ''יום האחדות'' שנוסד על ידי ההורים השכולים לפני שנתיים.

''יום האחדות'' מבקש להמשיך את רוח האחדות שנשבה בישראל במהלך תקופת היעדרות הנערים ונפילתם, אשר התעצמה עוד יותר במהלך מבצע צוק איתן. במהלך היום, המתקיים זו השנה ברציפות, מתקיימים אירועים חברתיים במאות מוקדים בכל רחבי הארץ. גם השנה לקח המשרד לשוויון חברתי חלק בפעילות היום ותמך תקציבית באירועיו.

במהלך הפגישה, העניקו הורי הנערים מגן הוקרה לשרה גמליאל, אשר דיברה על חשיבות היום לחברה הישראלית, על הצורך בהרחבתו גם למגזרי המיעוטים והבטיחה כי תפעל לעגן את היום בחקיקה ובכך, יהווה חלק רשמי מלוח השנה בישראל.

"נפתלי, גיל-עד ואייל הי"ד בהיעדרם ולאחר נפילתם חוללו תנועת אחדות מרשימה ומרגשת בישראל. תנועה אשר שבועות ספורים לאחר מכן תורגמה לחוסן חברתי יוצא דופן, שהתגלה בחברה הישראלית במהלך מלחמת צוק איתן ואף לאחריה. מאמצי ההורים למסד את התנועה הזו במסגרת יום האחדות חשובים מאין כמותם ומעוררים השתאות", אמרה גמליאל.

''אפעל לעגן את יום האחדות בחקיקה, בחברה סוערת ושסועה כשלנו מדובר בערך חשוב מאין כמותו. כל זמן שאני עומדת בראש המשרד לשוויון חברתי, נמשיך לתמוך תקציבית ומהותית בפעילויות היום החשוב הזה. כי שוויון חברתי עושים באחדות", הוסיפה השרה.