סופדים לסגן דוד גולובנציץ ז"ל אלירן אהרון

בבית העלמין הצבאי בהר הרצל התקיימה (רביעי) הלווייתו של סגן דוד גולובנציץ, שנהרג אתמול כתוצאה מפליטת כדור במהלך תרגיל בחסם ג'ילבר באזור חברון.

גולובנציץ ז"ל, תלמיד ישיבת בני צבי בבית אל בעברו, הועלה מדרגת סג"מ לדרגת סגן לאחר מותו. הוא היה בן 22 במותו, והותיר אחריו זוג הורים, שני אחים ושתי אחיות.

מפקדו של דוד, סא"ל סיון בלוך ספד לו ואמר, "עשית את המוטל עליך. פעלת מתוך אהבת הארץֽ. דרכך לא תמה - ואנחנו, החיילים והמפקדים מאמינים ונמשיך את הדרך שלך".

מפקד הפלוגה המסייעת, יוסף מלכא הוסיף, "גולו היה לוחם ברמ"ח איבריו בנוי לתלפיות. אחד שבא לעבוד ולא לחלק הוראות. את המשימות הכי מעצבנות נתתי לך, כי ידעתי שרק אתה יודע לעשות אותן על הצד הכי טוב. למדתי ממך המון".

אחותו של דוד, רותי התייפחה במהלך ההספדים. "גיבור שלי, ילד יפה שלי. היית הכי קטן, אבל תפקדת כאח גדול. למדתי הכל ממך. אני מבטיחה לך שנמשיך את דרכך. עשית הכל בשבילנו ואנחנו אוהבים אותך".

אחיו, זליג, הוסיף: "הרגשתי אתמול כמו חלום בלהות, היית האח הקטן שלי ובכל זאת למדתי המון ממך".

אמו ספדה לו, "ילד אהוב שלי, לא יודעת למה נפל בגורלי להיות אמא של 22 שנים. היתה לי זכות. תמיד דאגת שנהיה ביחד. אוהבת אותך לנצח דוד. למדתי עד עכשיו שיש 9 פרות קדושות עד שיבוא המשיח. אתה תהיה העשירי".

נציין כי מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מינה ועדת מומחים בראשות אלוף-משנה רונן תמים, ראש מטה עוצבת עידן, לתחקור נסיבות האירוע.

כמו כן, המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירה לנסיבות האירוע.

בעקבות האירוע הורה הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, על עוצר אימונים כלל צה"לי ביום חמישי הקרוב וביצוע יום בטיחות בכלל יחידות הצבא. הרמטכ"ל יקיים באותו יום ישיבה מיוחדת של פורום המטה הכללי בנושא זה.

צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון