'בכל יום ויום מורגש החסר הגדול'

אהוד אולמרט, ראש הממשלה לשעבר, הגיע לבני ברק כדי להשתתף בחתונת בתו של שמוליק מאיר ז"ל.

מאיר שימש כחבר מועצת עיריית ירושלים וכסגנו של אולמרט, בתקופת היותו ראש עיר.

בכ"ב בכסלו תשנ"ז (1996) נהרג מאיר בתאונת דרכים מחרידה סמוך לישוב אדם בבנימין והותיר אחריו שמונה יתומים ואת הרעיה רותי. יו"ר עמותת עטרת כהנים מתי דן שישב עימו ברכב נפצע בתאונה.

מאז הטרגדיה היה אולמרט מבקר את המשפחה בשכונת קריית משה בירושלים כמעט בכל שבוע ושומר על קשר רציף עם האלמנה.

חתן פרס ישראל יהורם גאון סיפר בעבר על העזרה הגדולה של אולמרט למשפחתו של שמואל מאיר ז"ל, "אהוד ומשפחתו אימצו את משפחת מאיר, הם לא נטשו אותם אפילו ליום אחד, אלמנה והרבה יתומים, ראיתי אותם, שמעתי אותם, הייתי שם, נרעש לחסד הגדול, בו דאג אהוד לכל מחסורם, היה מביא להם בעצמו אוכל כל שבת ליווה את הילדים באהבה רבה עד לכתם לצבא והלאה מזה לחתונותיהם והלאה מזה עד היום...וכנראה כל עוד יהיה".

יחיאל גרינברג, מנהל להקת 'להבה' שהופיעה באולם, כתב לאחר מכן בחשבון הפייסבוק שלו: "הנה מילה טובה שחייבים לומר על אהוד אולמרט. כשסגנו בעיריית ירושלים שמוליק מאיר נהרג בתאונת דרכים, אולמרט אימץ את המשפחה. פשוטו כמשמעו. היו שם ילדים קטנים מאוד, והוא הפך להיות האבא השני שלהם. הגיע כל שבוע ותמך וליווה אותם כל השנים בשמחות וביום יום. מי שמכיר מקרוב מעיד שלא רואים דברים כאלה, ומדובר על יותר מעשרים שנה. זו חתונה שלישית שאני זוכה לנגן למשפחת מאיר ואולמרט סיפר בחופה שהוא נדר לעצמו להוביל את כולם לחופה. היום הבת טל מתחתנת, האחרונה. מזל טוב למשפחת מאיר וגם לאולמרט".