המלחמה על הבנות הדתיות

דיינים יגיעו לאולפנות ויחתימו את הבנות על "הצהרת דתיות" מרוכזת. ח"כ עזריה זועמת: המציאות של נשים דתיות בצבא היא יותר חזקה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בתמוז תשע"ז

שר שלום ג'רבי
שר שלום ג'רבי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר רשות השירות הלאומי, שר־שלום ג'רבי, הגיש בקשה למשרד האוצר לפטור את הבנות הדתיות מתשלום אגרת הצהרת הדתיות, כך מדווח "ידיעות אחרונות".

סיכום על הנוהל הושג בין רשות השירות הלאומי, מינהל החינוך הממלכתי־דתי והנהלת בתי־הדין הרבניים, שקבעו כי הדיינים יגיעו לכל מוסדות הלימוד שבהם לומדות בנות דתיות ויערכו ימי הצהרה מרוכזים.

מדובר בניסיון נוסף של מנהלת השרות הלאומי לבלום את הניסיון מצד ארגונים שונים לשכנע את הבנות הדתיות להתגייס לצה"ל ולא להתנדב לשרות הלאומי.

בהנהלת רשות השירות הלאומי טוענים כי חלק מהבנות מתגייסות לצה"ל רק בשל הביורוקרטיה של הצהרת הדתיות, הדורשת השקעה של יום שלם כשמדובר במישהי שגרה ביישוב שאין בו בית־דין רבני.

"לא יופעל לחץ על בנות המעוניינות להתגייס. המטרה שלנו היא לתת לבנות שרוצות להתנדב לשירות לאומי את התנאים הטובים ביותר. יש אלפי בנות שעד כה היו מטורטרות לשווא ומבזבזות זמן וכסף, ויותר נכון שהדיינים יגיעו אליהן לאולפנה ויקבלו את ההצהרה שלהן שם", צוטט בעיתון ג'רבי.

ח״כ רחל עזריה (כולנו) הגיבה, "רשות השירות הלאומי מנצלת את העובדה שבאולפנות יש רבנים שישתפו איתם פעולה ויכניסו אותם בשערי בית הספר. המציאות של נשים דתיות בצבא היא יותר חזקה, הנתונים מדברים בעצמם. תפקידנו לאפשר לבנות הדתיות לעשות זאת ולכן אזום דיון בועדת חוץ ובטחון של הכנסת עם כל הגורמים המעורבים כדי למנוע את המהלך שמטרתו לסכל שרות נשים דתיות".