ניסים זאב
ניסים זאב צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר ניסים זאב מברך על ביטול מתווה הכותל ותוקף את התנועה הרפורמית בארה"ב שמנסה להכתיב לממשלת ישראל את מדיניותה.

בשיחה עם ערוץ 7 אומר זאב כי מתווה הכותל בוטל "בזכותו של הרב ראשי הרב דוד לאו שהקים זעקה ואז פתאום כולם התעוררו והבינו איזה אסון זה. לצערי במשך שנה וחצי הח"כים וחברי הממשלה החרדים נרדמו בשמירה ונתנו לזה לעבור וטוב שעכשיו הממשלה מנעה את זה".

הוא מציין כי מתווה הכותל היה פוגע בקדושת המקום ומעניק סמכויות נרחבות ליהדות הרפורמית, "הם רצו שבחוק ייכתב שמנהג המקום בכותל הוא על פי העקרונות של שוויון מגדרי ותפילה מעורבת, והדבר היותר בעייתי זה שניהול הרחבה היה אמור להיות על-ידי מועצה ציבורית בראשות יו"ר הסוכנות ובתוכה יהיו קונסרבטיבים, רפורמים, נשים ואנשי רשות העתיקות והם יחליפו את הרבנות הראשית לישראל".

ניסים זאב סבור שהתפילה בכותל לא עומדת לנגד עיניהם של הרפורמים, "הם רק רוצים לשנות את קדושת המקום ולפגוע באווירה הטהורה. הם רוצים להפוך את הכותל למקום של קטטה ומריבה. אלפי יהודים מתפללים מדי יום בכותל שריד בית מקדשנו. חמישים שנה שכולם מכבדים את המקום - יהודים, נוצרים ומוסלמים. אף אחד גם לא מנע מהרפורמים להתפלל בכותל אבל הם לא באמת רוצים להתפלל שם אלא הם רוצים לפגוע בקדושת המקום ולהפוך את הרבנות לחוכא ואיטלולא.

"אני שמח שהממשלה תקנה את הטעות, כי זו קבוצה קטנה ושולית שרק רוצה להעכיר את האווירה, למרוד ולהמריד".

לדבריו הרפורמים נכשלו בארה"ב ועכשיו הם מנסים את מזלם כאן, "יש להם 78 אחוזי התבוללות והיום הם מנסים להעתיק את הכישלון והחורבן גם לארץ. הילדים שלהם נישאים לגויות ומתנצרים ועקרונות היהדות מהם והלאה. לכן מה שהם עושים היום זה שפל והם לא רשאים כאזרחי חוץ להכתיב את רוח היהדות בארץ".