"תקציבי החזרה בתשובה נסקו לכוכבים"

העיתונאי תומר אביטל מאשים את יו"ר הבית היהודי בהדתה ומשתלח בו, "בנט מתחמק משאלות מוצדקות דרך אגרסיביות חלולה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תשע"ז

"תקציבי החזרה בתשובה נסקו לכוכבים"-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

העיתונאי תומר אביטל מברך על העיסוק התקשורתי ב״הדתה״ במערכת החינוך וטוען כי שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) מזרים תקציבי עתק לעמותות שפועלות להחזיר בתשובה.

אביטל, עיתונאי עצמאי שעוסק רבות בשקיפות, תוקף את השר בנט בעקבות דבריו נגד ערוץ 10 ולפיהם מדובר ב״ערוץ הקרן החדשה לישראל״, נוכח הבמה הרחבה שנותנים בערוץ לכתבות על ״הדתה״.

״אחרי מסה קריטת של כתבות, ההדתה הגיעה בשעה טובה לדיון ציבורי. אלא שבנט מכנה את כל מי שמבקר אותה - שליח ׳הקרן החדשה׳. למה? כי באחד התחקירים נעזרו בנתונים של מכון מולד שנתמך (בעבר) על ידי הקרן״, כתב אביטל בדף הפייסבוק שלו.

אביטל הזכיר כי במשך שנתיים הוא ״חופר״ ומספר על התקציבים האדירים שבנט משנע, כלשונו, לעמותות להחזרה בתשובה.

״פרסמתי תחקירים וטורי דעה - עצמאיים. בדקתי בעצמי הנתונים והם חד משמעיים- תקציבי ההחזרה בתשובה תחת בנט נסקו לכוכבים״, כותב אביטל וטוען כי בנט מעדיף לתקוף את כלי התקשורת במקום להגיב לנתונים עצמם.

״בנט לא מתעמת עם הנתונים, אלא עם זהות הכותבים. זה מטריף אותי יותר מההחזרה בתשובה עצמה. למה? כי הנתונים נכונים. הרי לא קיבלתי שקל מהקרן החדשה, ומעולם לא נעזרתי בהם. הנתונים פשוט נכונים. ובמקום להגיב ת׳כלס למספרים, ולקיים דיון אמיתי ונוקב על לגיטימיות החזרה בתשובה של ילדים ונוער, והאם בכלל מדובר בהחזרה בתשובה, בנט הפתטי הולך הכי נמוך ומייצר משוואה בין הקרן לערוץ. למה? כדי לעקר את הלגיטימציה מהכתבות האלו״.

לדברי אביטל, ראש הממשלה נתניהו, הנשיא טראמפ וגם השר בנט נוהגים בשיטה דומה - כאשר מותחים עליהם ביקורת הם מגדירים את המבקרים כ״בוגדים״.

״לכן, מצביעי הבית היהודי- אני מבקש שתראו מעבר לערפל. זה בסדר גמור שתחלקו את תפיסת עולמו. זה יותר מבסדר שתתמכו בהדתה, או תסתייגו מלהגדיר את פעילות העמותות מהדתה. זה לא בסדר שבנט מתחמק משאלות מוצדקות דרך אגרסיביות חלולה והתייחסות לציבור כלילדי כאפות בכיתה ה׳״, הוסיף אביטל.

תומר אביטל
צילום: ערוץ הכנסת

אמש תקף שר החינוך בנט את ערוץ 10 והאשים כי אנשי הערוץ מתנגדים לכל סממן יהודי.

בדף הפייסבוק שלו כתב בנט כי ''ערוץ הקרן החדשה לישראל ('ערוץ 10') מוביל מלחמה כוללת נגד כל סממן יהודי וציוני במדינה. קידוש זה פרימיטיבי. יום ירושלים זה לאומני. איש התיישבות הוא אלים ועוקר זיתים. דגל ישראל הוא פאשיסטי''.

לטענת בנט, הערוץ ימשיך בקמפיין השנאה העצמית, כלשונו, בגיבוי של ארגון השמאל ''מולד'' שנהנה ממימון של ממשלת גרמניה.

"בחודש הקרוב, כל יום תראו אצלם 'גילויים', בדיחות, והתקפות נגד מסורת ישראל'', העריך שר החינוך ויש לו גם פתרון: ''אז מה עושים? אנו, הציבור, חזקים מהם. יש לנו כוח עצום כאן ברשתות. לכן, שתפו את האמת. הפיצו''.

בנט ביקש מהגולשים לשתף את הפוסטים שלו, שבהם מוצגת האמת, כהגדרתו. ''בפעם שעברה ביקשתי מכם 1000 שיתופים והבאתם 3600. הגענו לכ-650,000 צפיות. הרבה יותר מערוץ הקרן. אז שתפו''.