פה נדם ליבו של דני

עשרות תושבי לוד רצו למעיין "עין דני" במערב בנימין, לזכרו של דני גונן הי"ד שנרצח לפני כשנתיים בפיגוע-ירי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ז

בני משפחה, חברים ומוקירי זכרו של דני גונן הי"ד, ערכו ביום שישי ריצת שטח מלוד עיר מגוריו למעיין ''עין דני'' הסמוך ליישוב דולב בבנימין.

גונן הי"ד (25) נרצח לפני כשנתיים בפיגוע ירי סמוך לדולב. הוא הותיר אחריו את אמו דבורה וארבעה אחים ואחיות.

עשרות בני אדם השתתפו בריצה שאורכה 12 קילומטרים, ובסיומה נערך טקס זיכרון קצר לגונן הי"ד, בהשתתפות משפחתו, יו"ר מועצת בנימין אבי רואה ומח''ט בנימין אל''מ יובל גז. הילדים נהנו מסדנת יצירה.

דני גונן הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

דבורה גונן, אמו של דני, פרסמה השבוע פוסט מרגש בחשבון הפייסבוק שלה. ''ביום שישי נחזור לשם.
ל'עין דני. לחזור למקום ששם הכל נגמר. שם נדם ליבו של דני. שם נשם דני את נשימותיו האחרונות. שם ראה את יופיה ועוצמתה של הארץ. שם היו המראות האחרונים. שם נשפך דמו של דני. האדמה שדמו של דני נגע בה התקדשה. קידוש השם. דני נרצח על קידוש השם.

"דני, צעיר יהודי, במקרה חובש כיפה. גם דובר עברית רהוטה. בחר ביום שישי לקפוץ למעיין
לפק"ל קפה עם חברים. כן, גם על קידוש האדמה ואהבת הארץ. כן, גם על אהבת הבריות ועזרה לזולת.
כן, גם על הרצון לעזור לכל אדם... כל אדם, דני שילם בחייו. שם הכל נגמר. שם הכל התחיל... הסתיימו החיים הפיזיים של דני ומורשת חייו נשארה לנו ירושה", כתבה האם השכולה.

אמו של דני הי"ד לאחר מתן פסק הדין:

הפיגוע שבו נרצח דני גונן אירע באחד מימי שישי של חודש יוני 2015. דני נרצח מירי מחבל בעת שנסע עם חברו למעיין סמוך ליישוב דולב במערב בנימין.

גונן וחברו נתנאל חדד היו בדרכם חזרה מהמעיין, ונסעו בשביל עפר לעבר הכביש הראשי. השניים עצרו לצעיר פלשתיני שנראה היה שהוא מבקש את עזרתם. כאשר עצרו את המכונית שלף הפלשתיני כלי נשק, ירה בהם ונמלט. דני גונן נפצע באורח אנוש ומותו נקבע בבית החולים. נתנאל נפצע קל.

מבדיקת כלי הרכב שבו נסעו השניים עולה כי המחבל ירה לעברם לפחות עשרה כדורים מטווח אפסי. ארבעה מהם פגעו במכונית. המחבל נתפס כמה שבועות לאחר מכן על ידי לוחמי ימ''מ.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il