הגילוי לו חיכו אויבי טראמפ?

הניו יורק טיימס חשף פגישה בהשתתפות בנו של טראמפ וחתנו עם עו"ד רוסית המקורבת לקרמלין, שהתקיימה בזמן הבחירות לנשיאות.

גיא כהן , ט"ו בתמוז תשע"ז

הגילוי לו חיכו אויבי טראמפ?-ערוץ 7
דונלד טראמפ הבן
רויטרס

נחשפה פגישה תמוהה בין האישים המקורבים ביותר לדונלד טראמפ לבין עורכת דין רוסית המקורבת לקרמלין, שהתקיימה בזמן מערכת הבחירות לנשיאות. זו הפעם הראשונה שנודע על פגישה מעין זו.

הניו יורק טיימס דיווח כי המפגש התקיים במגדל טראמפ, במנהטן, ב-9 יוני, כשבועיים לאחר שטראמפ הפך למועמד הרפובליקני לנשיאות. השתתפו בה בנו של טראמפ, דונלד הבן, וחתנו, ג'ארד קושנר. גם פול מנאפורט, מי ששימש אז כראש מטה הבחירות של טראמפ, אך הודח בהמשך בשל קשריו עם רוסיה, נכח.

דבר קיומה של הפגישה נכלל בדיווח שמסר קושנר באחרונה, כחלק מהגילוי הנאות שלו לרגל מינויו לתפקיד יועץ בכיר בממשל טראמפ.

עד כה הכחיש טראמפ הבן שקיים פגישות מעין אלו בזמן מסע הבחירות. בראיון לניו יורק טיימס בחודש מרץ טען שפגש אנשים רוסיים, בין היתר, אך לא בפגישות שנקבעו מראש, וכי לא דן במדיניות אמריקנית הקשורות לרוסיה.

כעת אומר טראמפ הבן שהפגישה עם עורכת הדין – נטליה וסלניצקיה – עסקה בעיקר בחוק רוסי המונע אימוץ של ילדים רוסיים בארה"ב. חוק זה נחקק ע"י ולדימיר פוטין כפעולת תגמול על חוק אמריקני המכונה "חוק מגניצקי", המטיל חרם על רוסים החשודים בפגיעה בזכויות אדם.

מתנגדי טראמפ חושדים כי רוסיה נקטה פעולות שונות להכרעת מערכת הבחירות לטובת טראמפ, כולל הפצת "פייק ניוז" נגד הילארי קלינטון, ופריצה לשרתי המייל של המפלגה הדמוקרטית, וכי הדבר היה מתואם עם אנשי טראמפ. עד הגילוי האחרון, לא הצליחו להוכיח כי התקיימו מגעים בין מקורבי טראמפ לאישים רוסיים במהלך מערכת הבחירות.