גורמי ביטחון נגד הפסקת הביקורים

לפני כשבוע וחצי החליט השר לביטחון הפנים לעצור את הביקורים אצל מחבלי חמאס מעזה הכלואים בארץ. גורמי ביטחון תוקפים את החלטת ארדן.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תשע"ז

נגד גורמי הביטחון? ארדן
נגד גורמי הביטחון? ארדן
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, החליט לפני כשבוע וחצי, במסגרת דיון הערכת מצב, לעצור את ביקורי המשפחות אצל למעלה ממאה מחבלי חמאס בעזה הכלואים כיום בישראל.

בגלי צה"ל דווח הבוקר (שני) כי בישיבת הערכת המצב הציגו נציגי מערכת הביטחון התנגדות נחרצת לשינוי בנושא ביקור האסירים בעת הזו, בעיקר בגלל המצב המתוח מול רצועת עזה.

הגורמים השונים, כולל שירות בתי הסוהר, ארגון שנמצא תחת אחריותו של ארדן, טענו בדיון כי זו טעות לממש את ההחלטה העקרונית שהתקבלה בקבינט לפני מספר חודשים, דווקא בעת הזאת, הגורמים אף הציעו חלופות אחרות בדיון.

גורמי ביטחון אומרים שהחלטה כזו, בגלל שיש לה השלכות מערכתיות חוצת משרדים, לא הייתה יכולה להתקבל בצורה הזו, והייתה צריכה לעבור שוב דרך המל"ל.

לטענת אותם גורמים שצוטטו הבוקר, מדובר בהחלטה פופוליסטית שמתעלמת משיקולים רחבים חשובים ואסטרטגיים, שעלולות להיות להן השלכות על השטח.

מנגד טען שמחה גולדין, אביו של סגן הדר גולדין הי"ד, כי הלחץ המופעל מצד ישראל על חמאס בעזה קל מדי, "על החמאס יש לחץ בינלאומי גדול. הגורם היחידי שלא מפעיל לחץ - זו מדינת ישראל, אנחנו ממשיכים להכיל אותם".